Внесено зміни до Положення про госпітальні округи

2535

Міністерство охорони здоров’я України 18 грудня оприлюднило Наказ №1621 «Про внесення змін до Примірного положення про госпітальний округ». У новій редакції уточнюється, що план розвитку госпітального округу має складатися не менше ніж на три роки. Крім того, документ конкретизує основні види медичної допомоги, які надає багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (далі — БЛІЛ) першого та другого рівнів. Це зокрема:

  • ведення пологів (допомога під час пологів), лікування патології вагітності, надання невідкладної акушерсько-гінекологічної допомоги;
  • лікування хвороб, травм, отруєнь;
  • проведення хірургічних втручань;
  • надання трансфузіологічної допомоги;
  • зменшення ступеня тяжкості захворювання, травми, отруєння (за винятком паліативної допомоги);
  • запобігання загостренню та/або ускладненню хвороби, травми, отруєння, які поставили чи можуть поставити під загрозу життя чи нормальне функціонування організму пацієнта;
  • виконання діагностичних або терапевтичних процедур, які не можуть бути виконані в інших умовах (за межами лікарні);
  • надання реабілітаційної допомоги в гострий період хвороби.

У документі також зазначено, що з урахуванням медичних потреб населення на базі БЛІЛ першого або другого рівня може бути організовано надання медичної допомоги, що виходить за рамки спеціалізації закладу. При цьому рішення про можливість організації додаткової допомоги ухвалюється на основі рекомендацій госпітальної ради й аналізу можливостей зак­ладу щодо забезпечення якості надання такої допомоги і ефективного використання фінансових коштів.

Крім того, БЛІЛ першого рівня може створювати структурні підрозділи з надання паліативної та реабілітаційної допомоги за відсутності на території її обслуговування таких медзакладів.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я