Ми запізнилися: цю хвилю вже не переможемо за допомогою вакцинації – епідеміологиня

1130

Вже у наступні два місяці, листопаді та грудні, ситуація з коронавірусною хворобою може стати найважчою. Такий прогноз зробила епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк, пише ТСН.За її словами зараз складно сказати, на що чекати – країна лише підходить до піку захворювання. «Тому в будь-якому разі очікуємо ще на погіршення ситуації. Я думаю, що наступний місяць у нас буде, найімовірніше, найважчим, а може, це перейде і на грудень», – сказала Сояк.

Вона впевнена, що до нового року країна буде у такому зростанні захворюваності.  За словами епідеміологини, цьогорічна осіння хвиля потужніша за минулорічну.

Дізнайтеся більше: Четверта доза: у США заговорили про додатковий COVID-укол

Сояк говорить, що зараз набагато більше пацієнтів з коронавірусом. «Ми бачимо це і за офіційною статистикою, і у лікувальних закладах. На сьогоднішній день ми побили рекорди, які були в цей самий час минулого року. Звичайно ж, у цю хвилю ситуація погіршилася», – сказала вона.

Коронавірус, за її словами, дедалі більше вражає молодих людей, хоча для старшого покоління він і далі залишається таким же небезпечним, підтверджуючи це даними клініцистів, які говорять, що «COVID-19 помолодшав».  

«До реанімації потрапляють і у віці 20 років, і 30 років, і молодші за 20 років. І серед дитячого населення збільшились випадки, які потребують стаціонарної медичної допомоги. Але сильно узагальнювати я не стала б, і говорити, що хворіє лише молоде населення», – сказала вона.

За словами Сояк, групою ризику все одно залишається літнє населення.

Катерини Сояк впевнена, що вакцинація вже не зупинить сьогоднішній спалах коронавірусної інфекції в Україні, утім щепитися все ж необхідно.

«Насправді, ми цю хвилю вже не переможемо за допомогою вакцинації, бо з цим ми запізнилися. Добре, що ми вакцинуємося: у будь-якому випадку це дає позитивний ефект і конкретній людині, яка вакцинується, і на майбутнє. Але цю хвилю ми переживемо вже не за рахунок вакцинації, а за рахунок якихось обмежувальних заходів та локдаунів», – резюмувала епідеміологиня.

Нагадаємо, Михайло Радуцький повідомив, що МОЗ затвердило перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від коронавірусу.

Слід зазначити, що у Києві з 1 листопада через стрімке поширення коронавірусної інфекції посилюють карантинні обмеження

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я