Уряд ухвалив рішення про розширення Національного переліку основних лікарських засобів

786

Кабінет Міністрів України 13 грудня проголосував за дві постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами у 2018 році: «Про внесення змін до Національного переліку основних лікарських засобів» та «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1303».

Зокрема, Постановою КМУ «Про внесення змін до Національного переліку основних лікарських засобів» передбачається розширення Національного переліку основних лікарських засобів на 60 діючих речовин: 18 МНН — препарати, які включені до оновленого видання рекомендацій ВООЗ, 28 МНН — препарати, включені до державних програм і субвенцій на інгаляційні засоби для наркозу та 14 лікарських засобів для надання екстреної допомоги. Відтепер загальна кількість препаратів, що входять до Нац­переліку і мають гарантовано надаватися закладами охорони здоров’я, — 427. Прийняття оновленого Національного переліку основних лікарських засобів — це в першу чергу заслуга громадськості. Неодноразово і пацієнтські організації, зокрема ГС «Орфанні захворювання України», і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, і Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець наголошували: прийняття і введення в дію Постанови КМУ від 16.03.2017 р. №180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» позбавляє значну кількість найуразливіших категорій пацієнтів права на отримання безкоштовно та на пільгових умовах за рецептами лікарів життєво необхідних лікарських засобів, у тому числі й права на анестезію (детальніше про це газета «ВЗ» писала у №33-34 (1413-1414) від 25.08.2017 р., №37-38 (1417-1418) від 22.09.2017 р. та №43-44 (1431-1432) від 03.11.2017 р.).

Крім того, Уряд вирішив подовжити дію Постанови №1303, яка забезпечує пільгові категорії населення препаратами та медичними виробами, котрих нині немає в Нацпереліку. Ця Постанова працюватиме протягом перехідного періоду.

«Нова політика забезпечення лікарськими засобами українців змінює підхід до фінансування. Держава витрачатиме кошти платників податків ефективно: лише на ті лікарські засоби, чия дієвість у боротьбі із хворобами науково доведена. Ресурси держави буде сфокусовано на наданні безкоштовного ефективного лікування від пріоритетних захворювань і станів максимальній кількості громадян», — запевняють у МОЗ.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я