Роман Ілик: «Європа не зрозуміє безкарності за безконтрольний відпуск антибіотиків в Україні»

157

Уряд затвердив план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів в країні. Згідно з постановою, до кінця другого кварталу 2019 року МОЗ має розробити нормативні акти , що регулюють відпуск аптечними установами протимікробних препаратів виключно за рецептом., порядок епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю, а також порядок обліку інфекційних захворювань і хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги.

Також Міністерство зобов’язали подбати про  порядок епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю, а також порядок обліку інфекційних захворювань і хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги.

 До того ж до кінця III кварталу 2019 року МОЗ має розробити та затвердити порядок використання протимікробних препаратів та збору інформації про споживання зареєстрованих в Україні антибіотиків. На брифінгу з нагоди відкриття Сервісного центру ДЕЦ МОЗ України 7 березня, відповідаючи на запитання журналістів, заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик прокоментував рішення КМУ, що було прийняте напередодні.

«Всі антибактеріальні засоби входили і входять до переліку, який є обов’язковим до рецептурного відпуску, – наголосив він. – Порушення цих правил є виключно порушенням з боку аптечних закладів, контроль за діяльністю яких є сферою відповідальності Державної служби з лікарських засобів. Україна знаходиться у центрі Європи, і обираючи шлях європейської  інтеграції і і одночасно ігноруючи зростання антибіотикорезістентності в пацієнтів, нам буде складно пояснювати європейському співтовариству, чому у нас не існує суворої відповідальності за порушення цих норм аж до позбавлення ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. 

Віднині відпуск всіх лікарських засобів, що входять до програми реімбурсації, буде відбуватися лише за електронними рецептами. Надалі ця вимога буде поширюватися на всі ліки, що входять до Національного переліку, а в подальшому –  на всю рецептурну групу. Введення електронного рецепту зробить більш контрольованим відстеження фактів того, який лікар якому пацієнтові і який антибіотик призначив, і яка аптека його відпустила».

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я