Відкрився Сервісний центр ДЕЦ МОЗ України

243

Це перший приклад переходу державної експертної установи на сервісний формат роботи з компаніями в Україні. Зручна і прозора модель допоможе вирішити нагальні проблеми забезпечення українців інноваційними ліками

 «В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров’я. Ми переходимо від застарілої радянської системи  до моделі, що орієнтується на пацієнта та медичні послуги, які він отримує. Важлива складова цієї системи – доступ до широкого вибору якісних, ефективних та безпечних ліків. Ми сподіваємось, що відкриття Сервісного центру і перехід до зручної і прозорої моделі співпраці, яку він пропонує, призведе до того, що в Україну прийдуть інноваційні ліки, які потрібні українським пацієнтам», – сказав на брифінгу з нагоди відкриття Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров’я України.

Через Сервісний центр надаються усі послуги ДЕЦ та «Єдиного вікна» МОЗ для компаній і осіб: прийом документів на реєстрацію та перереєстрацію лікарських засобів, проведення клінічних досліджень, ліцензування приватної лікарської практики, видача реєстраційних і ліцензійних документів, консультації експертів ДЕЦ. Установа гарантує, що вся інформація, викладена у інструкції до препаратів, що реалізуються в українських аптеках, відповідає дійсності. Аби нові препарати оперативніше потрапляли у лікувальний арсенал, введена електронна форма заявки від фармвиробників  Тепер заявники мають можливість відстежувати всі етапи проходження експертизи онлайн. Відтепер компанія-заявник отримуватиме усі послуги за єдиною процедурою у оператора. Це усуне черги, зменшить кількість відмов з технічних причин, а також пришвидшить проведення експертизи. Новий формат роботи надає можливість подати документи у день їх підготовки, а не чекати до 2 тижнів, як це було раніше. Взагалі відкриття Сервісного центру дозволило у 2,5 рази збільшити кількість робочих годин, протягом яких компанії можуть отримувати послуги і консультації.

«Нашою метою є не просто скорочувати процедури, а забезпечити кардинально новий підхід до взаємодії між виробниками ліків і державою. Із заявниками з усіх питань працюють оператори – це однаковий для усіх абсолютно прозорий процес. А кожен з експертів ДЕЦ, які раніше мали приймати документи у виробників, отримав додатково 45 годин на місяць, щоб проводити експертизу. Так ми можемо швидше надавати висновок та рекомендацію щодо реєстрації для МОЗ», – розповіла Тетяна Думенко, директор Державного експертного центру МОЗ України.

Восени 2016 року вступила в силу спрощена процедура державної реєстрації лікарських засобів. За нею ліки, які вже зареєстровані у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та ЄС проходять експертизу в ДЕЦ швидше. За спрощеною процедурою вже зареєстровані в Україні 109 препаратів. В середньому, така процедура триває 7-10 днів.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я