Оголошено результати опитування медиків щодо ефективності реформи

1920

Результати опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) стосовно оцінки лікарями змін, що їх зачепили, були представлені під час круглого столу «Медична реформа: досягнення й уроки на майбутнє». Захід пройшов у Києві в рамках спільного проекту «Просування реформи в регіонах» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і видання «Європейська правда». Передусім йшлося про різницю між очікуваннями та реальними обсягами роботи з документами (лише 10% від запланованих 70%), а також про зручність нової системи нарахування зарплат (побажання медпрацівників справдилися на 70%).

Лікарі пройшли опитування щодо результатів медичної реформи в Україні

Серед виявлених під час опитування проблем науковці відзначають, зокрема, неврегульованість питання щодо викликів додому (66% усього обсягу зауважень), проблемність формування зарплатної ставки (62,3%), неврегульовані відносини із закладами вторинної ланки (56,1%)

Результати опитування медиків щодо ефективності реформиНа думку провідного наукового співробітника Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександри Батлій, успіх реформи первинної ланки в регіонах все ще залежить від адміністративного сприяння змінам головних лікарів закладів та чиновників місцевого самоврядування. Особливо визначальним цей фактор є для Сумської, Кіровоградської, Миколаївської, Луганської, Донецької та Запорізької областей. Наприклад, для вирішення кадрових проблем тут запроваджують гнучку систему стимулів — від класичних доплат до забезпечення медиків житлом.

Для багатьох неочікуваною стала різниця в заробітках колег, які працюють у різних закладах. У ключових моментах це можна пояснити управлінськими здібностями головних лікарів, але слід зважати також на розгалуженість мережі, стан закладів у цілому та наявність необхідного оснащення.

Експерт у сфері медичної реформи цент-ру політичних студій та аналітики «Ейдос» Віталій Селик відзначив зростання заробітної платні сільського медика від 10 до 15 тис. грн на місяць. У зв’язку із цим він прогнозує навіть відтік спеціалістів із деяких райцентрів та міст у село. Це явище спостерігатиметься у давно сформованих, розвинутих ОТГ, додав керівник напрямку eHealth ГО «Платформа Здоров’я» Євген Прилипко.

Згідно з дослідженнями Світового банку, які також наводилися під час обговорень, висновки щодо впливу реформи медицини на населення формуються не раніше ніж за п’ять років із часу її впровадження.

За матеріалами ier.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я