Фармакотерапія стає безпечнішою

177

Як повідомляє видання JAMA Network Open, показники смертності, пов’язаної з несприятливими наслідками медикаментозного лікування, дещо знизилася. Принаймні у Сполучених Штатах.

Фахівці з Вашингтонської школи медицини вирішили досконально розібратися у статистиці медичних помилок і обробили відповідні дані за період з 1990 по 2016 рік. Річ у тім, що медична помилка визнана третьою причиною смерті в Сполучених Штатах (після серцево-судинних захворювань і раку). Однак коди МКБ, які зазвичай фіксуються у свідоцтвах про смерть, не надають достатньої інформації для виявлення того, що саме призвело до фатального наслідку – неадекватна медикаментозна терапія чи все-таки її небажані ефекти (або відсутність терапевтичних).

Під час нового аналізу виявилося, що показник смертності внаслідок медикаментозного лікування знизився на 21,4% – із 1,46 смертей на 100 000 населення в 1990 році до 1,15 у 2016-му.

Слід зазначити, що ризик смерті внаслідок медикаментозного лікування не розподіляється рівномірно: ця проблема більшою мірою властива певним віковим групам та географічним регіонам країни. Так, рівень смертності пацієнтів віком від 70 років і старше був майже в 20 разів більшим, ніж серед вибірки хворих віком від 15 до 49 років. В той же час ця статистика ніяк не пов’язана з тендером: чоловіки та жінки мали однакові показники смертності.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я