Замість вакцинації сортування хворих: COVID-19 перемагає українську систему охорони здоров`я?

135

Міністр охорони здоров`я Максим Степанов розпочав цей тиждень сумним пророцтвом: третя хвиля COVID-19 буде значно агресивнішою за попередні – Україну чекає до 25 тисяч пацієнтів на добу. Скільки з них буде в тяжкому стані і потребуватиме стаціонарного лікування та кисневої підтримки? На жаль, це вже не матиме значення, адже в лікарнях і за нинішньої кількості хворих вже немає вільних місць. Не кажучи вже про реанімації. І це з огляду на те, що, приміром, сьогодні зафіксовано «всього» 13 276 захворілих.

Замість вакцинації сортування хворих: COVID-19 перемагає українську систему охорони здоров`я?

«Пацієнти перебувають у переобладнаних інфекційних відділеннях без належної допомоги … Так, лікарі-терапевти, лікарі-інфекціоністи вже навчилися проводити СИПАП (неінвазивну штучну вентиляцію легенів) – те, що раніше проводилося виключно в відділеннях інтенсивної терапії. Тепер респіраторну підтримку щодо застосування апаратів СИПАП-терапії проводять і в терапевтичних відділеннях». Про це на прес-конференції в “Укрінформі” заявив професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Сергій Дубров.

Шанс на створення колективного імунітету цивілізованим способом, тобто масовою імунізацією населення, українці втратили – завдяки «вправним» діям міністерства. На сьогодні першу дозу отримали 304 680 людей на всю країну, а другу – всього двоє! Перебої з поставками вакцин, не повністю достовірна інформація про їхні побічні дії, алгоритм вакцинації, списаний у інших країн без врахування особливостей вітчизняної ситуації ще більше знижують прихильність людей до щеплення проти коронавірусу. Отже наступний крок – це дочекатися, поки перехворіє 70% населення. Скільки з них виживуть з огляду на те, що ми на порозі колапсу системи охорони здоров`я?

«Навіть якщо якимось дивом ми знайдемо ліжка, знайдемо – теоретично – кисень, ми не знайдемо кваліфікованих працівників, які будуть надавати цю допомогу, оскільки всі вони задіяні для надання допомоги тим пацієнтам, які зараз її потребують», – зазначив Дубров.

Все, що зможуть зробити лікарі, це розпочати сортувати хворих, тобто в першу чергу рятувати тих, у кого на початку Кримської війни винайшов і запровадив у військово-польову хірургію Микола Іванович Пирогов. Чи міг він уявити, що його застосовуватимуть через 170 років в мирний час? Проте здається, що це єдиний доступний сьогодні спосіб врятувати і пацієнтів, і українську медицину.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я