У реанімаціях Харкова 4 дні немає місць для хворих на коронавірус, усі ШВЛ зайняті, смертність зростає

121

У Харкові склалася критична ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію – у медустановах бракує ліжко-місць для хворих на COVID-19. Таку інформацію сповістила Наталя Попова, волотерка та екс-радниця очільника ОДА Харківської області з медицини, інформує «Дзеркало тижня».

У реанімаціях Харкова 4 дні немає місць для хворих на коронавірус, усі ШВЛ зайняті, смертність зростає

Повідомляється, що в реанімаційних відділеннях вже четвертий день немає вільних ліжок, на потоці – три дні. Якщо запустити ще декілька кисневих концентраторів, які можуть залишатися в двох лікарнях – ЦКБ і залізничній, то вони просто спричинять відключення електрики у будівлі. Волонтерка зазначає, що максимальне число точок, які там змогли запустити, – близько 60 та використовують їх. Вона повідомила, що раніше медзаклади просили, щоб їм виділили гроші на придбання бочок та потоковий кисень, але їм відмовили.

Пані Попова наголосила, що у залізничній лікарні наразі знаходиться 60 хворих, але там 6 місць реанімації. Зараз ці пацієнти дихають за допомогою концентраторів, але якщо комусь з них стане гірше, то переводити таку людину просто нікуди – місць на апаратах ШВЛ, в реанімаціях немає.

Наразі у Харкові завантажені хворими всі апарати ШВЛ. Люди, які знаходяться у важко-стабільному стані доправляють до Балаклеї. Волонтерка поінформувала, що і там вже закінчилися вільні місця. Також вона зауважила, що «швидким» просто немає куди везти інфікованих коронавірусом.

«Це звучить жахливо, але мені дзвонять знайомі головні лікарі ковідних лікарень з проханням когось госпіталізувати: раптом я знаю, що десь звільнилося місце. У Харкові місця на кисень зараз звільняються тільки в одному випадку – якщо хтось вмирає. Пацієнти зараз стали набагато важчими. Надходять пізно. До того, як їм стає зовсім погано, їх навіть не забирають. Не тому що «швидкі» не хочуть, а тому що везти нікуди», – пояснила Попова.

Вона також відзначила, що спостерігається й висока смертність від коронавірусу, бо хворих госпіталізують запізно. Також вона сказала, що часто для пацієнтів лікарі змушені користуватися препаратами резерву, бо їх стан важкий.

«На першій лінії (теж лікарі масово говорять) для пацієнтів використовують препарати резерву – Актемра, Хуміра, Меропенем. Це препарати, які зазвичай застосовують уже для середніх і важких пацієнтів в лікарнях, в реанімаціях. У якихось випадках лікарі говорять, що це єдиний порятунок – спроба зіграти на випередження. Але коли люди надходять до лікарні, їх лікувати нічим, організм уже просто не сприйнятливий до цих препаратів», – додала вона .

Наталя Попова підкреслила, що така катастрофічна ситуація у лікарнях Харкова триває вже тиждень. Хоча, згідно статистики МОЗу, завантаженість медустанов станом на 22 березня в місті складала близько 35%.

У зв’язку з рекордним навантаженням та постійним погіршенням ситуації міська влада Харкова вже зверталась до мешканців регіону з проханням долучитись до боротьби з коронавірусом. Усіх бажаючих з медичною освітою закликають допомогти медикам в лікарнях.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я