Як захиститися від кліщів

456

Спеціалісти Міністерства охорони здоров’я України оприлюднили поради про захист від кліщів.

Кількість укусів кліщів в літні місяці завжди зростає, люди частіше бувають у місцях контактів з цими комахами та через спеку вдягають легший одяг, що спрощує комахам доступ до шкіри.

За перший місяць літа вже зафіксовано спалахи хвороби Лайма, що переноситься кліщами в Львівській та Тернопільській областях.

Маючи таку статистику, спеціалісти постійно наголошують на необхідності вживати заходів безпеки, аби не мати проблем з кліщами.

Під час прогулянок на природі слід пам’ятати про непомітних комах, які можуть переносити небезпечні захворювання, повідомило МОЗ України.

Для цього слід підібрати щільний одяг бажано світлого кольору, на якому відразу можна помітити комаху. Треба використовувати засоби проти комах та оглядати себе кожні дві години, приділяючи особливу увагу місцям, де росте волосся.

Після повернення додому слід  знову оглянути одяг та речі, випрати та випрасувати одяг. Якщо є домашній улюбленець, ретельно перевірити і його.

Як можна виявити кліща?

Кліщів виявляють по свербінню та почервонінню шкіри. Щоб видалити комаху, найкраще звернутись до травмпункту. Однак якщо це неможливо, спробувати витягнути його самостійно, обережно розхитуючи кліща пінцетом або пальцями у марлевій обгортці.

Місце укусу слід обробити антисептичним розчином. Витягнутого кліща потрібно помістити у флакон та при можливості перевірити на наявність інфекцій. Після цього помити руки з милом.

Важливо не втрачати пильності ще деякий час після того, як ви виявили та видалили кліща. Зокрема, якщо місце укусу почервоніла та з’явилось характерне кільце, терміново потрібно звертатись до інфекціоніста, адже це може свідчити про хворобу Лайма. Головний біль та гарячка можуть бути симптомами енцефаліту, який також потребує невідкладного лікування.

Джерело: poglyad.tv

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я