Як на організм людини впливає перехід на зимовий час?

594

Україна переводить стрілки годинників на годину назад 27 жовтня. Деякі люди відчувають труднощі при переході на зимовий час, це пов’язано із самим осіннім сезоном, коли погіршується погода та організм починає відчувати нестачу вітамінів.

Крім того, восени часто зрастає кількість депресивних синдромів. Зростає кількість ДТП, інфарктів та самогубств. 

Як вплине перехід на зимовий час на самопочуття:

  • Швидка втомлюваність. Тіль Ренненберг, хронобіолог з Мюнхена під час досліджень довів, що переведення годинників може спричиняти відчуття втоми у людей. Це негативно відбивається на працездатності: організму потрібен час, щоб адаптуватися до нового графіку.
  • Ослаблення імунітету. Якщо у людини наявні проблеми з імунною системою, то переведення годинникових стрілок на зимовий час може стати причиною застуди.
  • Депресія. До неї схильні люди похилого віку та емоційно нестійкі особистості під час переходу на зимовий час.
  • Загострення хронічних захворювань. Ті, хто страждає від будь-яких хронічних захворювань, мають бути готові, що хвороби можуть загоститися. Особливо це стосується людей з серцево-судинними хворобами. У них може з’явитися різке коливання тиску, прискорене серцебиття.

Спеціалісти радять більше спати у цей період. Завдяки здоровому сну організм має кращу змогу відновитися від впливу факторів, що послаблюють його.

Також важливо правильно харчуватись. Через похолодання організму необхідно більше корисни речовин та калорій. Також важливо підтримувати форму, фізична активність в цьому випадку буде незамінною. Намагайтесь більше ходити та перебувати на свіжому повітрі, але не переохолоджуйтесь.

Загалом на адаптацію організму до зимового часу може знадобитись від одного тижня до двох. Намагайтесь не піддаватись стресу та бережіть себе.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я