Як буде працювати програма реімбурсації інсулінів у 2020 році?

1100

Вже 2 роки в нашій країні працює пылотний проект реімбурсації інсулінів, в рамках якого надається відшкодування аптекам за виділений інсулін для діабетиків.

Інсулін

З 1 квітня 2020 року зазначена програма переходить під нагляд НСЗУ. Під час прес-конференції, яка проводилась до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, директорка Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко розповіла, як надалі буде функціонувати програма реімбурсації інсулінів.

«З 1 квітня система відшкодування буде передана саме НСЗУ. Це передбачено і закріплено у Держбюджеті на 2020 рік, який нещодавно було прийнято, і сума закладена досить серйозна – на програму «Доступні ліки» закладено 3 млрд 300 млн грн та 210 млн грн саме на реімбурсацію препаратів інсуліну, як субвенції на перший квартал 2020 року», – повідомила пані Думенко.

Керівниця центру наголосила, що її відомство готове до співпраці з партнерами, щоб кожний пацієнт, якому необхідний інсулін, якомога менше відчув зміни у програмі реімбурсації.

Людмила Петренко, яка очолює Міжнародну діабетичну асоціацію України сказала, що цих коштів замало для 100% забезпечення всіх інсулінозалежних пацієнтів. За її словами, необхідна сума – це 1 млрд 400 грн, щоб покрити всі потреби в інсуліні, але 5 листопада пройшла нарада уряду на якій вирішили скоротити видатки до 990 млн.

Держпрограма реімбурсації інсулінів фінансується як з держбюджету, так і з місцевих. Тому чіткий механізм функціонування програми залежить від цих двох джерел надходження коштів.

Джерело: Українські національні новини та Урядовий Портал

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я