Україна посідає перше місце в Європі за кількістю психічних розладів

1917

За статистичними даними, в Україні від психічних розладів страждає 1,2 млн осіб (це більше 3% від загальної кількості населення). Кожного року цей показник збільшується.

Психічні розлади в Україні

За оцінками спеціалістів, кожен третій громадянин України потерпає від нервових розладів, а майже 2 мільйони наших громадян кожного року стають на облік до психіатричних лікарень – це найвищий показник серед європейських країн. У Мінсоцполітики наголосили, що інвалідизація від психічних хвороб вийшла на 2 місце серед інших захворювань.

До 2020 року, згідно прогнозів ВООЗ, психічні розлади увійдуть до ТОП-5 хвороб, які будуть лідирувати за кількістю людських трудовитрат, пов’язаних з ними хворобами. Психічні розлади «обійшли» в цьому навіть серцево-судинні хвороби.

Для сучасної людини вкрай важливо піклуватися про своє психічне здоров’я: уникати стресу, зберігати душевну рівновагу та своєчасно звертатися за меддопомогою, а не думати, що депресія та психоемоційні перевантаження нервової системи минуть самі.

В Мінсоцполітики впевнені, що роботодавці мають бути освіченими у питаннях психічного здоров’я. Важливо, щоб працівники відчували себе в безпеці на робочому місці, тому роботодавці мають розробляти спеціальні програми допомоги, які спрямовані на захист психічного здоров’я.

В міністерстві зазначили, що людям варто роз’яснювати, що розуміння стану власного психічного здоров’я вкрай необхідно, бо це допомагає забезпечити їх комфорт і безпеку на роботі. В колективі, де пліч-о-пліч співпрацюють різні люди, роботодавці мають сприяти формуванню такої атмосфери, де працівник буде відчувати, що він не один. Психічне здоров’я і благополуччя людини є запорукою продуктивності і щастя.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я