Високочутливе вимірювання кардіальних тропонінів призводить до гіпердіагностики інфарктів

558

Високочутливий аналіз на серцевий тропонін (hs-cTnI) у вигляді експрес-тесту, що визначає цей біомаркер протягом години, – розповсюджений у сучасній клінічній практиці діагностичний інструмент, що застосовується  для виявлення інфаркту міокарда.

Та недавно дослідники з Великобританії прийшли до висновку, що рутинне вимірювання кардіальних тропонінів може призвести до гіпердіагностики інфаркту міокарда з подальшою неадекватною терапією.

Такий висновок зробила група фахівців з Університетської клініки Саутгемптона, котра проаналізувала медичні дані 20 000 пацієнтів, які пройшли цей тест із будь-якої клінічної причини.

Команда виявила, що в 1 із 20 випадків рівень кардіального тропоніну перевищував рекомендований виробником експрес-тесту верхню межу норми.

Зокрема, концентрація тропоніну була вище рівня, який вказує на інфаркт міокарда

  • у 39% пацієнтів з відділень інтенсивної терапії,
  • 14% пацієнтів стаціонару;
  • 6% пацієнтів з відділень невідкладної допомоги.

Однак при цьому більшість пацієнтів з вибірки обстежувалися на наявність некардіальних патологій і не демонстрували будь-яких клінічних ознак інфаркту міокарда.

Автори роботи впевнені, що експрес-тест на серцевий тропонін «прекрасно підходить для виключення діагнозу інфаркту міокарда у пацієнтів із відділень невідкладної допомоги», проте при цьому «не може бути прийнятним способом діагностики гострого інфаркту міокарда у пацієнтів без класичних ознак інфаркту міокарда».

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я