Мікрофлора кишечника – фактор ризику ВІЛ-інфекції?

598

Групи мікроорганізмів, які колонізують кишечник людини, відіграють важливу роль у функції імунної системи – на сьогодні це встановлено достеменно.

Крім того, у недавніх дослідженнях повідомлялося про відмінності у складі кишкового мікробіому чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками та демонструють поведінку, пов’язану із ризиком ВІЛ-інфекції, у порівнянні з чоловіками груп низького ризику (що мають статеві контакти з жінками).

Вчені намагалися зрозуміти, наскільки ці відмінності у складі кишкового мікробіому чоловіків з групи високого ризику, що мають гомосексуальні статеві контакти, безпосередньо впливають на імунну функцію, адже підвищена активація Т-клітин уже тривалий час пов’язується із підвищеним ризиком передачі ВІЛ-інфекції та інших серйозних захворювань.

Недавно американські вчені з’ясували певні деталі цих складних взаємодій. В серії експериментів вони виявили, що мікроорганізми, виділені із кишечника у чоловіків з груп низького та високого ризику зараження ВІЛ, керують імунною активацією у мишей з ВІЛ-інфекцією, котрим попередньо пересадили відповідні штами.

Зокрема, відмінності у мікрофлорі гетеро-та гомосексуальних чоловіків були пов’язані з підвищеною активацією CD4 + і CD8 + T-клітин у мишей. Це свідчить про прямий зв’язок між складом кишкової мікрофлори й активацією імунітету у чоловіків із груп високого та низького ризику зараження ВІЛ. На думку авторів, це говорить про те, що кишковий мікробіом може вважатися одним із факторів ризику передачі ВІЛ.

Джерело: Science Daily

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я