Вчені з Великої Британії створили плавучих мікророботів з масла і води

53

Британські дослідники створили мікророботів з води та масляних крапель. Під дією змінної температури, краплі можуть плавати самостійно і навіть накопичувати енергію для перезарядження. Про це повідомляє видання Inscience, посилаючись на статтю вчених у журналі Nature Physics.

Дослідники з Лондонського університету королеви Марії з’ясували, що при охолодженні краплі олії у воді створюють тонкі нитки. Між нитками та навколишньою рідиною виникає тертя, що змушує їх самостійно пересуватися.

При нагріванні краплі повертаються до початкового стану та втягують нитки. Вчені наголошують, що при цьому тепло навколишнього середовища використовується для «перезарядження», після якого краплі можуть перебувати в русі до 12 хвилин.

Співавтор дослідження Стоян Сумков пояснив, що вченим вдалося за допомогою недорогих компонентів створити абсолютно новий тип речовини, яка здатна рухатися та змінювати форму.

«Дослідження в області біології показують, що для створення навіть найпростіших штучних клітин потрібно понад 470 генів. Однак ми показали, що за допомогою декількох простих і недорогих компонентів можна створити абсолютно новий тип активної речовини, яка може змінювати форму і рухатися, як жива істота», – доповнив він.

Існують й інші типи штучних «плавців». Одні з них управляються хімічними реакціями, які створюють бульбашки, що проштовхують їх через рідини, а інші – фізичними силами (магнітні або електричні поля).

Дослідники зазначають, що їх новий тип активної речовини може спонтанно збиратися та рухатися без використання зовнішніх сил. Вчені сподіваються, що технологію можна буде використовувати для вивчення взаємодій між живими істотами, бо масло та вода не є шкідливими для організмів.

Нагадаємо, вчені з США створили пробіотичних «дріжджових роботів» можуть лікувати запальні захворювання кишечника.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я