Вчені з НАН зробили двотижневий прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні

184

Захворюваність на коронавірусну інфекцію в країні зростає вже протягом двох тижнів. Фахівці з Національної академії наук України дали оновлений прогноз щодо подальшого перебігу епідемії коронавірусної інфекції в країні. Про це повідомляється в огляді НАН.Зазначається, що в протягом останнього тижня в Україні темпи поширення COVID-19 залишаються стабільними, але є деяке сповільнення у зростанні кількості госпіталізацій. За останній тиждень вона збільшилась лише на 2,7%. Натомість число нових випадків захворювання та число позитивних ПЛР-тестів демонстрували зростання вище 10% у тижневому порівнянні.

Повідомляється, що епідпоказники є досить мінливими та не завжди узгодженими між собою. Фахівці наголошують, що драйверами зростання кількості випадків інфікування за останній тиждень були області на Сході України та, меншою мірою, на Півдні України.

Вчені з НАН підкреслили, що регіональна динаміка захворюваності в Україні дещо змінилася. Минулого тижня ситуація на Одещині була найгострішою серед усіх областей, але вона змінилася на краще одразу за всіма показниками.

Погіршення епідситуації спостерігається на Харківщині, Херсонщині та Луганщині.

У Херсонській області за тиждень збільшилось число госпіталізацій на 57%, число позитивних тестів – на 71%, кількість нових випадків хвороби – на 69%. За кількістю позитивних тестів регіон тепер посідає друге місце серед областей України, а за новими виявленнями та позитивністю тестів Херсонщина знаходиться на третій позиції.

Повідомляється, що всі епідемічні показники показали стрімке зростання на Харківщині, хоча їх значення ще невисокі.

Фахівці відзначають на Луганщині суперечливу динаміку при швидкому зростанні частини епідемічних показників. Область є лідером за числом випадків хвороби на душу населення, після Києва, а їх кількість швидко зростає разом із госпіталізаціями. Число позитивних тестів в області лишається невисоким та не збільшувалося протягом останнього тижня.

Зазначається, що у столиці України продовжилося повільне зростання захворюваності на COVID-19. У Києві фіксують збільшення госпіталізацій на 16%, позитивних тестів – на 5%, випадків хвороби – на 14%, число позитивних ПЛР-тестів зросло з 1,73% до 1,90%.

На Заході країни у деяких регіонах наявні високі темпи зростання деяких епідпоказників на тлі їх низьких абсолютних значень, що зумовлені їх випадковими коливаннями.

Вчені зауважили, що спостережувана летальність через коронавірус збільшилася та становить близько 4% для дат тритижневої та чотиритижневої давнини.

Середня кількість виявлення нових випадків коронавірусу в Україні збільшилася до 581 особи на день (за два тижні – на 22%). За останній тиждень середня кількість смертельних випадків через COVID-19 складає 17 на день.

Відповідно до прогнозних обчислень вчених, у які закладена поточна тенденція до зростання кількості виявлення нових випадків хвороби, у період з 28 липня по 3 серпня середня кількість нових випадків коронавірусу в Україні дорівнюватиме 638 протягом. Але вже з 4 по 10 серпня даний показник зросте до 735 нових випадків.

Слід зазначити, що демографічні дані вказують на надлишкову летальність в Україні у травні на рівні 6,2 тис. проти 5,6 тис. смертельних випадків при COVID-19. Найгірша ситуація спостерігалась у Києві, де надлишкова смертність склала 1 012 випадків проти 445 летальних випадків при COVID-19.

Вчені з НАН зауважили, що залишаються також і зовнішні епідемічні загрози для України. Зокрема, ситуація із захворюваністю на коронавірус у Європі залишається напруженою через поширення штаму «Дельта».

Фахівці наголосили, що частка «Дельта»-варіанту у секвенованих зразках країн ЄС протягом останнього тижня продовжила зростати. Зазначається, що у Чехії, Данії, Франції, Бельгії, Італії, Нідерландах, Греції Словаччині, Швеції, Словенії, Австрії, Ісландії частка штаму «Дельта» за останній тиждень перевищила 50%.

Нагадаємо, за даними експертів Київської школи економіки (KSE) в Україні поки немає, однак все ще зберігається високий ризик спалаху COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я