У Черкаській області з початку року зафіксували 45 випадків хвороби Лайма, ще 10 – на Кіровоградщини

57

У Кіровоградській області з початку року 10 людей через укус кліщів інфікувалися бореліозом, у Черкаській області – 45 випадків хвороби Лайма.Так, до медиків звернулося 386 криворіжців, яких вкусили кліщі. Десять осіб інфікувалися бореліозом, пише CBN.

За даними ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб», з початку 2021 року працівники лабораторії особливо-небезпечних інфекцій дослідили, що 441 екземпляр кліщів з усіх адміністративних територій Кіровоградської області, з них 50 з позитивним результатом – 11,3% інфіковані збудником бореліозу;

За словами фахівців Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб, кліщі можуть бути не лише у парку чи сквері, а й на будь-якому газоні, найчастіше на траві на висоті близько 20-60 см.

«Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я, простий огляд своїх речей та тіла після прогулянки повинен стати звичкою», – йдеться в повідомленні.

У свою чергу, у Черкаській області з початку року зафіксували 45 випадків захворювання на хворобу Лайма, повідомляє ТРК Ільдана з посиланням на дані Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб  МОЗ України. Так, у поточному році фахівці дослідили 248  кліщів, у 15 з них виявлено збудник хвороби Лайма.

Зазначається, що зараження людей стається під час відпочинку в паркових зонах, перебування на дачних та присадибних ділянках. У більшості випадків хворі фіксують факт присмоктування кліща або укусу невідомою комахою.

Інкубаційний період варіюється в межах від 1 до 53 днів, найчастіше – 12 днів. У Черкаській області визначено 249 територій, де є збудники хвороби Лайма. Зокрема, високий рівень природної інфікованості відмічається на територіях парків «Сосновий Бір», «Перемога», мікрорайонів «Соснівка», «Дахнівський», парку «Софіївка» в Умані.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я