Вчені створили оптичний пінцет, що не перегріває молекули

92

Науковці з США вдосконалили технологію оптичного пінцета, що дозволяє управляти молекулами за допомогою лазерного випромінювання. Відповідна стаття опублікована в журналі Science Advances.Повідомляється, що нова технологія використовує спеціальні підкладки й ефект термофорезу та дозволяє уникнути небажаного нагрівання. Тому вона розширює використання оптичних пінцетів.

Американський фізик Артур Ешкін три роки тому отримав Нобелівську премію за винахід оптичного пінцета. Даний пристрій використовує лазерне випромінювання для захоплення та управління частками. Наразі оптичні пінцети широко застосовуються в біології. Вони мають суттєвий недолік – тривалий вплив лазера може пошкодити молекули надмірним нагріванням.

Зазначається, що вчені з Техаського університету в Остіні створили нову версію оптичного пінцета, яка розв’язує дану проблему. Автори використали підкладки з матеріалів, що охолоджуються під дією світла, і ефект термофорезу (тяжіння рухливих частинок до прохолодного середовища).

Більш холодні матеріали притягують частинки, полегшують їх ізоляцію і захищають від перегріву. Оптичний пінцет можна використовувати для нових завдань.

Повідомляється, що дану технологію часто застосовують для аналізу ДНК, проте необхідно прикріпити до частинок нанорозмірні скляні кульки. Для переміщення частинок лазером висвітлюються кульки, щоб ДНК не була пошкоджена. Такі маніпуляції збільшують невизначеність і впливають на біологічну систему. Тепер можна виключити непотрібні дії.

Наразі дослідники планують розробити автономні системи управління. Вони спростять використання оптичних пінцетів людьми та розширять можливості даної технології.

Раніше повідомлялося, що вчений США виявив видалені генетичні дані про коронавірус.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я