Вчений з США виявив видалені генетичні дані про коронавірус

198

Американський дослідник знайшов генетичні дані про COVID-19. Вони зберігалися в архіві Національних інститутів охорони здоров’я США, а потім були видалені, йдеться у виданні The Washington Post.Повідомляється, що Джессі Блум, доктор філософії, обчислювальний біолог з Онкологічного дослідницького центру Фреда Хатчінсона в Сіетлі, опублікував повідомлення про своє поновлення «видалених даних глибокого секвенування» на сервері препринтів bioRxiv. Робота ще не рецензувалася та не публікувалася в журналах.

За словами вченого, дані «проливають більше світла на ранню епідемію SARS -CoV-2 в Ухані», хоча наукова значущість його звіту поки невідома.

«Я розумію, що це гаряча тема. Це не дуже традиційне наукове дослідження, але, принаймні, в ньому є деякі нові дані й нова інформація», – зауважив Блум.

Зазначається, що дослідник відновив видалені файли з Google Cloud, які зберігалися в архіві читання послідовностей Національної медичної бібліотеки. Потім Блум реконструював часткові послідовності 13 ранніх епідемічних вірусів.

За словами вченого, видалені послідовності, які він відновив, підтверджують ідею та висновки, які випливають з організованого ВООЗ розслідування щодо походження вірусу у 2021 році. Науковець припустив, що вірус, ймовірно, заразив людей до спалаху на ринку морепродуктів Хуанань у грудні 2019 року. Даний інцидент масштабного поширення вірусу не обов’язково був першим випадком зараження людей SARS-CoV-2.

Дослідник не впевнений, що відновлені дані пояснюють походження COVID-19, але вважає, що вірус циркулював в Ухані до грудня 2019 року.

Національний інститут охорони здоров’я США (NIH) підтвердив, що вихідні дані були видалені з бази даних. Інформація була включена до препринта, опублікованого китайськими вченими в березні 2020 року (пізніше – в журналі Small в червні).

У заяві NIH йдеться, що дослідник, який спочатку опублікував дані, попросив видалити інформацію з бази даних, щоб її можна було включити до іншої. В інституті також наголосили, що видалення даних за запитом є стандартною практикою.

«Ці послідовності SARS-CoV-2 були відправлені для публікації в [Архіві читання послідовностей] в березні 2020 року, а потім зробили запит їх відкликати. Сторона, яка робила цей запит, вказала, що інформація про послідовність була оновлена, відправлена в іншу базу даних, і хотіла, щоб дані були видалені з SRA, щоб уникнути проблем з контролем версій», –  сказано у заяві в NIH.

Зазначається, що інші матеріали були видалені з баз даних з початку пандемії. У NIH сповістили, що Національна медична бібліотека виявила вісім випадків, коли дослідники забирали матеріали. Сюди входять дані, отримані Блумом, та «інші дані від авторів, переважно з США».

Повідомляється, що науковці, які вивчають походження SARS-CoV-2, висловили різні точки зору щодо роботи Джессі Блума. Деякі заявили, що в цих даних немає «нічого нового» і що їх все ще можна знайти в науковій літературі. Інші зазначили, що необхідно краще зберігати та поширювати більш ранні дані.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я