Вакцини для обраних в лікарні для обраних: МОЗ перевірить “Феофанію”

193

Клінічна лікарня “Феофанія” добре відома майже кожному українцю, саме тут до початку медреформи лікувалися виключно можновладці, політична та бізнесова еліта України, а також просто люди зі зв’язками. І хоча “лікарню не для всіх” і відкрили для всіх бажаючих, забравши у закладу статус закритої відомчої лікарні, відмовлятись від напрацьованих схем роботи, судячи з усього в “Феофанії” не поспішають.

Вакцини для обраних в лікарні для обраних: МОЗ перевірить "Феофанію"

Доки Україна пасе задніх за темпами вакцинації, а поставки вакцин від коронавірусу йдуть з неймовірними труднощами, в “Феофанії” організували схему вакцинації всіх бажаючих, в обхід офіційних черг та списків, повідомило видання LB.ua в своєму розслідуванні.

Журналісти з’ясували, що медики вирішили скористатись високим попитом на вакцини від коронавірусу та дати людям з можливостями змогу вакцинуватись не очікуючи своєї черги.

Отримати вакцину можна було домовившись з медиками телефоном, людям призначали час візиту. Після цього дані сторонніх осіб включали в списки під виглядом лікарів “Феофанії”. Важливо відзначити, що люди отримували не лише залишкові дози, якими МОЗ дозволило вакцинувати громадських діячів, а саме дозами, які призначені для вакцинації медичних працівників.

Після того, як скандал навколо лікарні потрапив у пресу, МОЗ пообіцяло провести перевірку в закладі, аби встановити, чи справді “Феофанія” порушила порядок проведення вакцинації. Про початок перевірки заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Комісією буде перевірена інформація про фактичне працевлаштування осіб, які отримали вакцинацію від COVID-19 згідно зі списками клінічної лікарні “Феофанія” в цьому закладі”, – розповів Ляшко.

Тим часом, до перевірки в лікарню прибув регіональний координатор Києва з вакцинації проти коронавірусу Василь Животенюк. Він з’ясував, що вакцинація залишковими дозами в “Феофанії” взагалі не проводилась, тобто, якщо дані журналістів LB.ua вірні, то лікарня просто забирала в медиків змогу отримати вакцину від COVID-19, віддаючи її незрозуміло кому, підробляючи документи про їх працевлаштування в лікарні.

“Мобільна бригада приїжджає тільки зробити щеплення. Лікарня має тільки надати доступ до інтернету, кабінету вакцинації і списку медиків, завіреним печаткою установи. Це відповідальність головного лікаря. Мобільна бригада читає список і бачить, що вакцинує таку-то людину і це медик. Тільки постфактум з’ясувалося, що дехто з вакцинованих не медик, а блогер”, – пояснив Животенюк.

У лікарню мобільні бригади приїжджали вакцинувати медиків більше п’яти разів. У “Феофанії” працює понад 1700 медиків. Скільки на даний момент вже отримали вакцину – невідомо. Також на даний момент невідомо, скільки було вакциновано людей, які фактично не працюють в лікарні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я