Очільник МОЗ: «Україна розраховує отримати достатню кількість вакцин для виконання плану вакцинації населення у 2021 році»

90

Новий план вакцинації від коронавірусу в Україні передбачає вакцинацію більшості дорослих громадян до кінця 2021 року. МОЗ планує реалізувати доручення Уряду та Президента, вакцинувавши не менше 70% дорослих, для цього необхідно забезпечити отримання достатньої кількості вакцин.

Очільник МОЗ: «Україна розраховує отримати достатню кількість вакцин для виконання плану вакцинації населення у 2021 році»

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що для подолання наслідків епідемії в країні був створений Нацплан вакцинації, а його деталі розкриті у Дорожній карті МОЗ, яку погодили у грудні минулого року.

«Для подолання викликів пандемії ми розробили проєкт Національного плану вакцинації. Він має бути мінімалістичним і чітким для розуміння. Більш детальні підходи для реалізації національної кампанії вакцинації проти COVID-19 визначено Дорожньою картою МОЗ, яку затвердили ще 23 грудня 2020 року», – роз’яснив він.

Відповідно до проєкту Національного плану МОЗ визначена мінімальна кількість щеплень, які може зробити українська медсистема для охоплення 70% населення до кінця року. Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 000 на добу, якщо кампанія з імунізації триватиме без вихідних. Він наголосив, що вітчизняна медсистема вже готова до виконання цього завдання.

Але реалізація плану можлива за умови, коли у цьому процесі будуть задіяні всі рівні держуправління, зокрема голови облдержадміністрацій та керівники органів місцевого самоврядування.

У проєкті Нацплану також вказані дані щодо кількості доз вакцин, які вже законтрактовані за гроші державного бюджету й очікуються в межах механізму COVAX. Це допомагає оцінити, у якому місяці на рівні медсистеми виникає дефіцит вакцин.

За словами керівника відомства, щоб вакцинувати 70% населення в Україні, необхідні додаткові кошти. Він звернувся до Мінфіну щодо виділення додаткового фінансування на закупівлю вакцин, сьогодні це приблизно 6,5 млрд гривень. Чиновник нагадав, що при формуванні держбюджету на 2021 рік пропонували виділити на це 15,1 млрд грн, з них отримали 4 млрд із можливістю дофінансування.

Міністр відзначив, що дуже важливим аспектом у реалізації кампанії із вакцинації проти COVID-19 є проведення роз’яснювальної роботи з громадянами. Він додав, що наразі разом із закликами прийти і зробити щеплення, доводиться ще й протидіяти різноманітним маніпуляціям щодо якості вакцин від тих чи інших виробників.

Слід зазначити, що наразі Україна має договори на поставку 24 млн доз вакцин:

  • У липні мають прибути 10 млн доз препарату від компанії Novavax.
  • Вакцина індійського виробництва CoviShield – 2 млн доз (отримано 500 000, ще 1,5 млн мають надійти протягом квітня-травня).
  • Вакцина китайського виробництва Sinovaс – 1,9 млн доз (215 000 вже надійшли) .

Зазначається, що МОЗ 6 квітня уклало рамкову угоду із фармкомпанією Pfizer щодо постачання в Україну 10 млн доз вакцин. Їх поставка очікується протягом 2021 року.

Якщо враховувати 8 млн доз вакцин, які Україна очікує за ініціативою COVAX, то країна розраховує одержати 32 млн доз вакцин.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я