В яких регіонах лікарі вторинки отримують найбільшу зарплатню, а в яких – найменшу?

1398

З 1 квітня 2020 року вторинна ланка української медицини почала жити за новими правилами. Грошами, що надходили в лікарняні заклади від НСЗУ, тепер розпоряджається керівництво цих закладів, спираючися на колективні договори, укладені між адміністрацією та колективом. До яких покращень це призвело?

В яких регіонах лікарі вторинки отримують найбільшу зарплатню, а в яких – найменьшу?

У 2020 році середня зарплата лікаря становила 11 тис. грн, йдеться у доповіді НСЗУ щодо результатів реформи. Зокрема, керівник в середньому отримував 26, 9 тис грн, медична сестра – 9 тис, а санітарка – 7 тис.

Найвищими були заробітки лікарів в Києві (13, 8 тис. грн), Київській та Херсонській областях (близько 12 тис). А найменше заробляли лікарі Львівщини, Тернопільщини та Хмельниччини – їхній дохід коливався в межах 9-10 тис. грн. Проте саме в цій трійці аутсайдерів найбільше зросла зарплатня вузьких фахівців в спеціалізованих установах: офтальмологічних (понад 17 тис. грн), фтизіопульмонологічних (понад 15 тис грн), наркологічних (14 тис. грн) та онкологічних закладах (понад 13, 5 тис. грн).

Найвисокооплачуванішими серед медиків в 2020 році визнано працівників «екстреної» завдяки доплатам за роботу з хворими на Covid-19. Зарплатня керівника центру екстреної медичної допомоги склала 32, 5 тис. грн, лікаря – понад 21 тис., середнього медперсоналу – 18 тис, а молодшого – 9 500 грн.

З 1 квітня цього року за Програмою медичних гарантій-2021 запрацюють нові – збільшені – тарифи на гарантовані медичні послуги. Сподіватимемося, що доходи лікарів також зростуть. І не лише у столиці.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я