В Україні представили систему «СОТА» для управління ситуацією з COVID-19

47

В Офісі Президента секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов представив інформаційно-аналітичну систему «СОТА», яка застосовується для управління ситуацією зі стримання поширення коронавірусу в Україні. Про це пише УНІАН.

Презентація інформаційно-аналітичної системи «СОТА». Фото з сайту РНБО.

Данілов показав можливості системи «СОТА» в частині охорони здоров’я, якою користується апарат РНБО та президент. Він пояснив, що всі рішення, які ухвалюють в Україні щодо ситуації з COVID-19, базуються на основі перевірених даних.

За словами Секретаря РНБО, інформаційно-аналітична система дозволяє прогнозувати управлінські рішення у зв’язку з коронавірусом.

«Система веде повний моніторинг усіх процесів, які відбуваються у нашій державі у цій царині. Система, яка дозволяє знати, розуміти і прогнозувати та приймати ті чи інші управлінські рішення саме у зв’язку з COVID-19», – додав він.

Зазначається, що система дозволяє аналізувати ситуацію щодо захворюваності та лікування коронавірусної інфекції у регіоні або територіальній громаді. Також у системі можна дізнатися інформацію щодо поставки вакцин проти COVID-19, їх розподілу по областях, динаміку імунізації населення. Інформаційно-аналітична система дозволяє переглянути число зайнятих ліжко-місць у медзакладах, де надають допомогу хворим на коронавірус.

Данілов підкреслив, що система має відкритий доступ, а з її роботою можна ознайомитися за посиланням.

Кожного дня опівночі відбувається оновлення даних системи в онлайн режимі.

Секретар РНБО наголосив, що система проводить моніторинг ситуації щодо COVID-19 не лише в Україні, але й в усіх країнах світу. Він пояснив, що «Дельта»-варіант коронавірусу розвивається за іншим сценарієм, ніж розвивався раніше.

За словами Данілова, «СОТА» дозволяє вищому керівництву країни ухвалювати ті чи інші управлінські рішення на основі багатьох інформаційних ресурсів, щоб уникнути помилок.

Нагадаємо, що раніше РНБО представила додаткові рекомендації для громадян та державних установ щодо протидії штаму коронавірусу «Дельта» в Україні.

Також повідомлялося, що Європейська комісія заявила про старт роботи спеціального управління, яке буде реагувати на надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я.  Необхідність в такому органі виникла на тлі пандемії коронавірусної інфекції.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я