У Верховній Раді запропонували посилити карантин, щоб зупинити «індійський» штам COVID-19

142

В Україні для стримування можливого спалаху коронавірусу, спричиненого штамом Дельта, слід посилити карантинні обмеження та контроль за їх дотриманням. Таку думку озвучив очільник профільного парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький у власному телеграм-каналі.

Він зазначив, що у МОЗ тверезо аналізують загрозу Дельта-варіанту коронавірусної інфекції.

Керівник Комітету додав, що влада в Україні має розглянути запровадження наступних карантинних обмежень для того, щоб уникнути поширення «індійського» штаму:

  • Повернення обов’язково ПЛР-тестування на державному кордоні. За словами Радуцького, дану норму необхідно застосовувати не лише до тих осіб, які повертаються з курортних країн (Єгипет, Туреччина), але й до українців, що прибувають з території РФ та Великої Британії.
  • Посилення контролю за дотриманням карантинних обмежень. Очільник Комітету ВР наголосив, що необхідно контролювати норми щодо соціальної дистанції та маскового режиму.
  • Прискорити до максимуму кампанію із вакцинації. Радуцький пояснив, що лише 360 тис. українців отримали обидві дози вакцини проти COVID-19. Він запропонував терміново провести вакцинацію осіб, які контактують з великою кількість людей (працівники транспортної галузі, громадського харчування, освітяни). За його словами, як альтернативу вакцинації слід регулярно здійснювати ПЛР-тестування цих співробітників, щоб не наражати на небезпеку інших людей.
  • Поглибити аналітичну роботу. Він зазначив, що слід організувати централізований збір даних про всі випадки інфікування SARS-CoV-2, виявити вразливі групи населення, бо штам Дельта може вражати й тих, хто вже перехворів на коронавірус.
  • Продовжити підготовку медзакладів до четвертої хвилі COVID-19. Михайло Радуцький наголосив, що наразі в Україні є час на посилення команди лікарів, які протидіють епідемії, а також на придбання необхідного обладнання, оснащення кисневих станцій у лікарнях.

Очільник парламентського Комітету наголосив, що в Україні досі немає технічної можливості самостійно виявляти Дельта-варіант коронавірусу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я