У регіональних радах почали приймати заявки на участь у конкурсі

135

Попри те що увага всієї медичної громадськості України нині прикута до старту другого етапу реформ, підготовка до «Медичного Оскару» — у розпалі.

Медичний Оскар 2020: в регіонах почали приймати заявки на участь у конкурсі

Підготовка до конкурсу: як відбувається пошук кандидатів?

На рівні регіональних рад відбувається пошук кандидатів на отримання відзнаки. Чи не завадили цьогорічні нелегкі будні готовності до свята? Про це ми дізнавалися в керівників головних «штабів» конкурсу на місцях.

ВЗ Наскільки активно надходять заявки на участь у конкурсі з місць?

Альона БЛАГОВЕЩЕНСЬКА, Голова Регіональної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» Харківської області, Голова Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України
— Активність можна назвати помірною. Усе відбувається в спокійному штатному режимі. Та й досвід попередніх років свідчить про те, що на кожну номінацію в області подається не один і не два кандидати — іноді 6-7, а на деякі номінації утворюється справжній конкурс — понад 20 заявок. Як буде цьогоріч, прогнозувати зарано, відбір ще триває. Лише по його завершенні Регіональна рада розглядатиме кандидатури відповідно до виз­начених для кожної номінації критеріїв.

ВЗ Чи спостерігається «наплив» самовисуванців, адже це новинка сезону? І які ще нові правила відбору з’явилися в цьому році?

— Поки що сміливців — самовисуванців — немає. Але, дійсно, у цьому році їм дали «зелене світло», тож кожен може заявити про себе, подавши резюме безпосередньо до Регіональної ради. Правила відбору кандидатів не змінилися, єдине — у конкурсі з’явилася нова номінація «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я». Отже, і конкурсантів побільшає.

ВЗ Як їх відбирають безпосередньо в колективах?

— Раніше були дуже жорсткі правила такого відбору: тільки на зборах колективу, за рекомендаціями профспілкової організації. Нині Поважна Рада демократизувала цей підхід — колектив у довільній формі може запропонувати ту чи іншу кандидатуру. Чому ні, якщо це можуть зробити самовисуванці одноосібно? Безперечно, колектив надає характеристики своїм обранцям, має бути й резюме на кожного кандидата.

ВЗЧи можна подавати одну й ту саму особу на кілька номінацій або ж повторно, якщо раптом їй не вдалося здобути орден чи медаль у попередні роки?

— Так, кількість подань не обмежена. Коли колектив вважає, що їхні кандидати гідні відзнаки, він може повторно про це заявити. І самовисуванець також: відчуває сили й бажання знову брати участь у конкурсі, будь ласка! У кожного є шанс стати переможцем. До того ж усі кандидати від нашого регіону — кращі представники й лідери медичної спільноти, і не тільки в області. Це підтверджує й той факт, що впродовж кількох останніх років вони входили в першу четвірку номінантів  у рейтинговому голосуванні на національному рівні. Вони є гордістю Харківщини.

ВЗ Чи оновлюється склад Регіональної ради області?

— Так, ротація періодично відбувається, як серед представників медичної громадськості, так і серед керівників закладів, але «кістяк» залишається. До складу ради входять досвідчені люди, які добре знають усі критерії та процедуру відбору кандидатів.

Наразі ми приймаємо заявки, потім вивчимо кандидатури, гідні для подання на розгляд Національної експертної комісії — до 1 квітня маємо завершити цей процес.

«Медичний оскар 2020»: про конкурс мають знати всі

Андрій ВЕРБА, Голова Регіональної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» Вінницької області, військовий хірург, генерал-­майор медичної служби
«Медичний Оскар» користується авторитетом серед медичних працівників. Аби він набув ще більшої ваги, потрібно, щоб конкурс наблизився до кожного. Ми намагаємося зробити це і через зміну представництва в Регіональній раді, куди входять не лише працівники департаменту охорони здоров’я, які можуть сприяти популяризації й активізації конкурсу, а й представники районів, містечок. Тому і перелік наших номінантів цьогоріч урізноманітнився: серед них є і професор, і фельдшер швидкої, і ті, хто досяг успіхів на ниві міжнародного співробітництва в галузі медицини. Однак ми маємо розширювати горизонти конкурсу, аби осторонь від нього не залишилася жодна ОТГ. На місцях не завжди знають, як саме відбувається конкурс, особливо якщо їхніх представників немає в Регіональній раді. Тому потрібно посилювати комунікаційну роботу й доносити інформацію до кожного закладу, колективу, медичного працівника, аби заохотити їх до участі в престижному конкурсі.  

Визначення і функції регіональної ради «Медичного оскару 2020»

Регіональна рада — орган, який в м. Київ та в кожній області України (крім АРК, зони проведення ООС і тимчасово окупованих територій) здійснює відбір кандидатів на відзнаку, аналізує їхню діяльність, а також подає їхні резюме на розгляд Національної експертної комісії.

Деякі положення про Регіональну раду:

  • Регіональну раду формує координатор, котрого рекомендує Виконавчий комітет і затверджує Голова Поважної Ради;
  • кожна Регіональна рада розпочинає діяльність з початком нового конкурсного відбору та завершує свою каденцію із формуванням її нового складу;
  • Регіональна рада обирає Голову, двох заступників і секретаря шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів;
  • до складу регіональних рад (не більше 15 осіб, за винятком м. Київ — не більше 20 осіб) входять представники регіональної медичної спільноти, громадських організацій, органів влади, духовенства, сфери журналістики, культури;
  • засідання Регіональної ради є пов­новажним за умови присутності на ньому не менше 50% членів + 1 особи.

Регіональна рада виконує такі функції:

  • аналізує розвиток охорони здоров’я в регіоні;
  • приймає й обробляє заявки з поданими кандидатурами;
  • оцінює діяльність кандидатів на відповідність визначеним критеріям (опису номінації) і
  • рекомендує найкращих із них Національній експертній комісії;
  • через засоби масової інформації повідомляє громадськість регіону про умови конкурсу та відзнаку;
  • керується у своїй діяльності положенням і рішеннями Поважної Ради;
  • популяризує діяльність номінантів і переможців попередніх років у своєму регіоні;
  • за погодженням з Поважною Радою організовує і проводить урочистості з нагоди нагородження переможців (лауреатів) регіонального конкурсного відбору згідно з планом та сценарієм проведення регіональних заходів у поточному році та вручає відповідні нагороди, визначені Поважною Радою.

Світлана ТЕРНОВА, «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я