У МОЗ повідомили, коли відбудеться фінансування закупівель інноваційних ліків за договорами керованого доступу

80

У Міністерстві охорони здоров’я вирішили перерозподілити кошти на придбання ліків за договорами керованого доступу (ДКД) щойно будуть виконані умови їх підписання. Таку спільну заяву зробили очільник відомства Віктор Ляшко та представники пацієнтських організацій.Повідомляється, що до необхідних умов укладання ДКД належить здійснення державної оцінки медичних технологій (ОМТ) препаратів, підписання відповідного законопроєкту у Верховній Раді та завершення переговорів з виробниками препаратів.

Ляшко наголосив, що наразі парламент ухвалив лише в першому читанні проєкт закону щодо можливості збереження конфіденційності ціни за ліки згідно ДКД. За його словами, 1,2 млрд гривень, які передбачені на такі договори, зараз перерозподілили на загальні потреби медгалузі. Міністр додав, що ці кошти пішли на протидію коронавірусу.

«Щойно ми матимемо механізм реалізації ДКД – ми його обов’язково використаємо», – зауважив чиновник.

Він підкреслив, що команда МОЗ, окрім роботи над даним законопроєктом, виконує й інші завдання. Міністр сказав, що станом на 16 червня 2021 року фармкомпанії вже подали 12 досьє на проведення державної ОМТ 11 препаратів. Він доповнив, що виробники вже подали досьє на державну ОМТ за такими групами препаратів – діабет, онкологічні захворювання, хвороби легень, спінальна м’язова атрофія.

Чиновник сказав, що МОЗ здійснює активну комунікацію з фармвиробниками медикаментів для інших орфанних хвороб щодо питання оперативної підготовки та подачі досьє на ОМТ та запровадження ДКД.

Інна Іваненко, виконавча директорка БФ «Пацієнти України» зазначила, що за словами Ляшка, гроші на інноваційні ліки будуть повернені. Вона доповнила, що вже у цьому році українці, які мають онкологічні та орфанні захворювання, очікують на високоякісні ліки. Очільниця фонду підкреслила, що раніше такі пацієнти змушені були самостійно збирати гроші на лікування.

Віталій Свічинський, координатор руху «Діти ми встигнемо» наголосив, що негайного лікування потребують діти з орфанними хворобами, зокрема з СМА. Він доповнив, що підписання ДКД займає час, тому необхідно шукати альтернативні шляхи забезпечення ліками осіб з СМА. За його словами, можна проводити перемовини з фармацевтичними компаніями щодо програми благодійного або дореєстраційного доступу до таких препаратів.

Зазначається, що МОЗ досягло спільних домовленостей з пацієнтськими організаціями у питанні наближення того моменту, коли в Україні стане можлива закупівля ліків для дорослих та дітей, які мають рідкісні захворювання.

Раніше повідомлялося, що у МОЗ почали роботу над реалізацією Концепції розвитку системи надання меддопомоги особам, які страждають на рідкісні захворювання.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я