У МОЗ підбили підсумки перших 50 днів роботи

161

Новостворений уряд Олексія Гончарука доповів про свої перші досягнення за 50 днів роботи. Свій звіт надало й Міністерство охорони здоров’я України.

За цей невеликий проміжок часу МОЗ може похвалитися наступними досягненнями:

  • МОЗ буде встановлювати граничні ціни на медикаменти з Нацпереліку, згідно Реєстру граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби. Це допоможе уникнути необґрунтованого підвищення цін на ліки, які самостійно купують медичні заклади через систему закупівель Prozorro. Медзаклади зможуть забезпечити ще більше безоплатних ліків для своїх пацієнтів: https://bit.ly/2OQUUqU.
  • Підписані документи щодо розподілу та поставок ліків для людей з онкологічними та онкогематологічними хворобами, вірусними гепатитами В і С, офранними метаболічними захворюваннями, осіб з легеневою артеріальною гіпертензією Українці отримають більше 4.5 млн флаконів препаратів для онкохворих дітей та дорослих: https://bit.ly/2J8BqKy
  • Ухвалено учасників, які долучились до пілотного проекту з 2D кодування лікарських засобів https://bit.ly/33ERagt
  • Створена Концепція розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я на 2020-2025 роки. Основна місія якої – це створення умов, щоб люди консультувалися зі свої сімейним лікарем, а не самостійно приймали ліки та встановлювали діагнози через Інтернет; протидія фальсифікованій продукції; формування Української медичної агенції, демонополізація ринку тощо. Зараз Концепцію обговорюють на засідання відповідної робочої групи експертів. Далі будуть проходити публічні консультації та розробка відповідних законодавчих змін.

До досягнень нової команди МОЗ можна додати й покращення медпослуг:

  • Узгоджена закупівля автівок для швидкої меддопомоги для Вінницької, Донецької, Полтавської, Одеської, Тернопільської областей та м. Києва в рамках розвитку проекту ЕМД.
  • Наразі продовжується підготовка до старту Програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року. Бюджет Програми становить 72,1 млрд грн. Він забезпечить медичними послугами та медикаментами людей в екстрених випадках, під час прийому сімейного лікаря, педіатра або терапевта, на рівні спеціалізованої амбулаторної та госпітальної допомоги, або у випадку паліативної медичної допомоги та реабілітації.
  • Щоб пацієнти завжди могли отримати консультацію лікаря, триває проект розвитку телемедицини в Україні. Триває моніторинг телемедичних послуг у сільських місцевостях Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Харківської областях за чотирма нозологіями: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні хвороби. На 10.10.2019 надано 3287 телеконсультацій.
  • Створено сучасні методики моделювання мереж первинної та спеціалізованої меддопомоги. Дійшов до завершення аналіз аналіз мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ). Регіони отримали відповідні рекомендації з розбудови найсильніших лікарень.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я