На Вінниччині презентували досвід ефективного лікування хіміорезистентного туберкульозу

203

Завдяки коштам з обласного бюджету та Держфонду регіонального розвитку на Вінниччині повністю переобладнали відділення резистентного туберкульозу Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія». Тепер лікування там здійснюється за сучасними стандартами.

«Фтизіатрію» обладнали системами механічної вентиляції, відеоспостереження та оновили палати, виділивши у них окремі санвузли. Це допоможе запобігти передачі різних штамів бактерій від одного пацієнта до іншого. Також у закладі встановили бактерицидні опромінювачі для зон високого ризику і сучасні засоби захисту для медпрацівників і хворих. Це знизить ризик захворіти на туберкульоз для медиків.

Оновлений заклад працює за пацієнто-орієнтованим підходом. Це стосується не лише безпеки та терапії, але й створення комфортних умов для хворих.

Комфортне перебування під час проходження стаціонарного лікування прямо впливає на його результат. Часто пацієнти вимушені знаходитися в медзакладі більше 6 місяців при виявленні ускладнень. Переривати лікування вкрай небезпечно, бо хвороба може повернутися. Саме тому комфортні умови у стаціонарі зменшують шанси на недолікування.

Представники Центру громадського здоров’я України для обміну досвідом провели зустріч на базі «Фтизіатрії». На заході були присутні очільники протитуберкульозних служб Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської Полтавської, Сумської та Хмельницької областей. Від ЦГЗ взяли була присутня Яна Терелеєва, керівниця відділу координації програм лікування ТБ, лікар-фтизіатр, координаторка Вінницького регіону Ольга Зайцева та спеціаліст відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю Данило Бріндак.

Зустріч відбулася в рамках програми Глобального фонду боротьби із туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та малярією, за підтримки Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації.

Мультирезистентний туберкульоз широко розповсюджений в Україні. Наша країна входить в ТОП–10 країн за поширенням цього небезпечного захворювання. На 1 жовтня 2019 року на лікуванні знаходилось 19 390 осіб. За вересень було зафіксовано 419 випадків мультирезистентного туберкульозу. Швидке поширення резистентної форми туберкульоз несе велику небезпеку для здоров’я населення.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я