ЦГЗ України оприлюднив низку рекомендацій ВООЗ з догляду за пацієнтом з підозрою на коронавірус

908

Згідно рекомендації ВООЗ, пацієнтам, у яких виявили підозру на коронавірусну інфекцію, слід забезпечити стаціонарні умови. Це є гарантією безпеки та якості медпослуг та громадського здоров’я.

 Рекомендації ВООЗ з догляду за пацієнтом з підозрою на коронавірус

Крім цього також є й інші альтернативи, у разі:

  • Якщо у пацієнта немає можливості потрапити у стаціонар або це є небезпечним;
  • Коли лікарні недостатньо забезпечені ресурсами та можливостями;
  • Якщо сам пацієнт відмовився від госпіталізації.

Коли у людина наявні лише легкі симптоми захворювання та відсутні хронічні хвороби (ниркова недостатність, вади серця), ослаблений імунітет, то вона може лікуватися вдома.

В цьому разі слід підтримувати комунікацію з медпрацівником протягом всього часу догляду за таким пацієнтом вдома до його остаточного одужання.

Лікар має контролювати стан пацієнта у телефонному режимі або під час особистого візиту та у разі необхідності робити діагностичні тести.

Всі члени родини хворого мають суворо дотримуватися правил особистої гігієни та профілактичних заходів. З ними варто також вести постійну просвітницьку роботу, досліджувати їх стан здоров’я, бо вони потрапляють у коло контактних осіб хворого.

Пацієнти, які мають симптоми COVID-19 обов’язково мають лишитися вдома доти, доки одужання не буде клінічно підтвердженим та/чи лабораторними результатами (отримання 2 негативних тестів ПЛР у реальному часі з інтервалом не менше 24 годин).

Як вдома створити необхідні умови для хворого на коронавірус?

Для нього слід виділити окрему кімнату, яка має гарну циркуляцію повітря і яку можна провітрювати. Зразу варто обмежити коло осіб, які за ним доглядають. Ідеальний варіант – за хворим має доглядати лише одна здорова людина. Варто знати, що до хворого не можна пускати відвідувачів, а також слід обмежити його пересування по квартирі/будинку.

Інші члени родити повинні бути в окремій кімнаті, а якщо це неможливо, дотримуватися відстані не менше 1 м від хворого.

Необхідно регулярно здійснювати провітрювання приміщень спільного користування (ванна кімната, кухня, санвузол).

Особа, яка здійснює догляд за хворим, обов’язково має дотримуватися таких правил:

  • Надягати маску під час перебування в одній кімнаті з хворим. Маска має щільно прилягати до обличчя та не має використовуватися повторно.
  • Не торкатися руками обличчя та маски.
  • Змінювати маску через 2 години, або у випадку, коли вона стала вологою та забрудненою.
  • Після зняття маски необхідно ретельно вимити руки з милом 20-40 секунд.

Також пацієнт та всі його родичі мають слідкувати за гігієною рук до, після приготування та прийому їжі, після туалету.

Для витирання рук краще за все підійдуть одноразові паперові рушники. Якщо таких немає, то можна скористатися звичайними з тканини та регулярно їх змінювати, коли вони стають вологими.

Слід також прикривати рот та ніс при кашлі, чхання одноразовими серветками або згибом ліктя. Після цього необхідно також вимити руки.

Необхідно використовувати одноразові рукавички, мити руки до та після їх використання.

Рукавички, серветки, маски та інші використані засоби захисту й гігієни необхідно помістити у захисний контейнер у кімнаті хворого, до моменту їх утилізації разом з іншими побутовими відходами.

Варто пам’ятати, що слід уникати контактів з предметами, якими користується пацієнт. Необхідно також окремо виділити для нього посуд та столові прибори, які після використання слід ретельно мити водою з мийним засобом.

В помешканні слід проводити щоденну дезінфекцію поверхонь, яких часто торкаються (ручки дверей, приліжкові тумбочки, каркаси ліжок, вимикачі). Для цього можна використовувати побутові дезінфікуючі засоби із вмістом хлору 1%.

Дезінфекцію санвузла здійснюється не рідше, ніж 1 раз на день 1%-м розчином хлору.

Предмети, якими користувався пацієнт (одяг, постільна білизна, рушники тощо) необхідно прати з порошком у машині за температури 90 C та добре висушувати.

Не можна струшувати забруднені тканини та слід уникати контакту шкіри та одягу із забрудненими матеріалами та предметами. Варто одягати одноразові рукавички та захисний одяг (наприклад, поліетиленовий фартух) під час очищення поверхонь, одягу чи білизни. Також слід мити руки до та після використання рукавичок.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я