Соцопитування показало: українці вважають, що медична система покращилась від початку карантину

43

Опитування показало – чверть українців сказали, що медична система покращилась від початку запровадження карантину в країн, третина респондентів позитивно оцінила перший етап медреформи. Такі дані соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус» оприлюднила дослідницька компанія «Active Group».

Соцопитування показало, що у 2021 році українці оцінюють вітчизняну медицину краще, ніж торік. Фото з сайту Active group.

Зазначається, що 27,8% опитаних, оцінюючи стан медичної системи за період від початку карантинних заходів через пандемію COVID-19, сказали, що відбулося покращення: 7,4% вважаєте, що система істотно покращилась, 20,4% – трохи покращилась. 35% опитаних побачили погіршення: 9,1% сказали, що погіршення є істотним, для 25,9% респондентів система погіршилась трохи. 37,2% учасників опитування не визначились з оцінкою.

Дослідники зазначають, що хоч негативні оцінки медичної системи домінують над позитивними, однак помітне істотне покращення оцінок у порівняні з тогорічними показниками.

«У червні 2020 року відсоток тих, хто оцінював медичну систему негативно, перевищував відсоток тих, хто давав позитивні оцінки, на 23,9%. Цього ж року аналогічний показник перевищення складає 7,1%», – йдеться в повідомленні.

Оцінюючи перший етап медичної реформи (ланка сімейних лікарів), 37,4% висловилися про позитивні враження. На питання «Як ви оцінюєте перший етап медичної реформи (сімейний лікар)?», 12,8% відповіли «позитивно», 24,6% – «швидше позитивно». Проведення реформи негативно оцінили 18% респондентів: 5,4% відповіли «швидше негативно», 12,6% – «негативно». 44,6% опитуваних відповіли «важко сказати».Дослідники також побачили в цьому питанні позитивну динаміку. У червні минулого року негативні оцінки першого етапу медичної реформи переважали позитивні на 11,8%. Вже в цьому році позитивні оцінки перевищили негативні на 19,5%.

Опитування проходило 17-18 червня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем) на всій території України крім окупованих регіонів. Всього дослідники опитали 1200 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я