ЦГЗ готує лабораторії з діагностики туберкульозу до міжнародної акредитації

49

В країні триває підготовка лабораторій з діагностики туберкульозу до акредитації за міжнародними стандартами. Вона має відбутися у 2023 році. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.Зазначається, що за ініціативою ЦГЗ Україну відвідав фахівець Супранаціональної лабораторії з діагностики туберкульозу ВООЗ (далі – СРЛ) Гаутинг, Німеччина, Євгеній Сагальчик.  

Співпраця української сторони та з СРЛ лабораторією триває з 2019 року. За цей період СРЛ провела для Центральної референт-лабораторії МОЗ України низку заходів щодо оцінки якості із застосуванням міжнародної контрольної панелі, запровадила внутрішній контроль якості для проведення тестування для виявлення медикаментозної чутливості до таких протитуберкульозних препаратів як бедаквілін, деламанід, клофаземін, лінезолід.

Також відбулися заходи, які мали практичний характер – тренінги з мікробіологічної діагностики туберкульозу (ТБ) та системи управляння якості. Разом з ЦГЗ були розроблені проєкти нормативних документів, проведена оцінка роботи лабораторій з діагностики ТБ.

Під час візиту фахівця з СРЛ у липні 2021 року його головною метою було проведення підготовки до міжнародної акредитації (згідно із міжнародним стандартом ISO 15189:2012) Центральної референс-лабораторії МОЗ України та лабораторії Комунального некомерційного підприємства «ФТИЗІАТРІЯ», що у Києві.

Однією з ключових цілей «Системи показників та цілей у галузі посилення лабораторних можливостей» є запровадження системи менеджменту якості у лабораторіях (ISO-15189), до якої відносяться всі етапи та аспекти сучасних лабораторних процесів.

Повідомляється, що Центр спільно з СРЛ планує до 2023 року провести підготовку до процедури міжнародної акредитації Центральної референс-лабораторії МОЗ України, регіональних лабораторій з діагностики туберкульозу Дніпровщини, Харківщини та м. Києва.

Нагадаємо, що в Україні вийшли на новий рівень боротьби з туберкульозом. В країні фахівці аналізують світовий досвід протидії туберкульозу та практичної можливості його запровадження в українських медзакладах.

Раніше повідомлялося, що НСЗУ уклала договори на майже 86 млн гривень із закладами «первинки» на лікування туберкульозу.

Слід зазначити, що Україна підписала меморандум з USAID для посилення боротьби з туберкульозом.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я