Штучний інтелект навчився сортувати медичні карти – дослідження

167

Науковці з США створили алгоритм штучного інтелекту, що дозволяє проаналізувати і відсортувати електронні медичні картки захворювань. Метод допоможе значно прискорити процес вивчення нових хвороб. Про це пише видання Insince з посиланням на статтю вчених у журналі Patterns.Метод сортування електронних медкарток за допомогою штучного інтелекту виявився настільки ж ефективним, як і ручна класифікація.

Зазначається, що вчені Школи медицини Ікана центру Маунт-Синай розробили новий автоматизований алгоритм на основі штучного інтелекту, який зчитує дані пацієнтів з електронних медичних карт і виявляє певні захворювання не гірше, ніж традиційні методи.

«Наразі спостерігається стрімке зростання кількості й типів даних, що зберігаються в електронних медичних картах пацієнтів. Розплутування цієї складної павутини може бути дуже трудомістким завданням, що уповільнює прогрес клінічних досліджень. У цьому дослідженні ми створили новий метод машинного навчання для отримання даних, який є швидшим і менш складним, ніж традиційні методи», – роз’яснив співавтор роботи Бенджамін Гліксберг.

Повідомляється, що у Сполучених Штатах для пошуку нової інформації в медичних записах наразі використовують програми та алгоритми, які керовані системою PheKB. Процес обробки даних у ній займає багато часу, бо дослідник має спочатку визначити записи, які пов’язані з захворюванням (аналізи, рецепти). Потім алгоритм шукає пацієнтів зі схожими даними, однак отриманий список потрібно перевіряти вручну.

Автори дослідження запропонували новий підхід, в якому алгоритм вчиться самостійно визначати фенотип хвороб та економить час. Програма отримує інформацію безпосередньо з медичних карт і знаходить взаємозв’язок між даними та захворюваннями.

Зазначається, що новий метод дозволяє комп’ютеру виконати більшу частину роботу самостійно. Вчені підкреслили, що для дев’яти з десяти протестованих захворювань нова система була так само або навіть більш ефективною, ніж старий підхід.

Нагадаємо, що науковці для відкриття нових ліків будуть застосовувати штучний інтелект. Вчені виявили, що він допомагає знаходити молекули, які мають такий самий ефект, як і природні продукти.

Раніше стало відомо, що штучний інтелект може розпізнавати глаукому за півтора роки до появи перших симптомів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я