Дослідники створили «годинник старіння», який може прогнозувати захворювання

114

Вчені створили алгоритм штучного інтелекту, який назвали «запальний годинник старіння (iAge)». Він може спрогнозувати вікові запальні захворювання та оцінити загальний стан імунної системи людини. Про це повідомляє видання Medical News Today.

Зазначається, що новий біологічний годинник покладається на біомаркери для визначення ризику хронічних запальних захворювань та здоров’я імунної системи. Дослідження проводили Назіш Сайед та Іньсян Хуанг зі Стенфордського проекту «1000 іммуномів» Медичної школи Стенфордського університету в Каліфорнії. Свою роботи вони опублікували у журналі Nature Aging.

Вчені проаналізували зразки крові 1001 людини у віці від 8 до 96 років. Науковці встановили зв’язок між запальними годинами старіння (iAge) і загальним захворюванням, довголіттям і погіршенням імунітету.

Повідомляється, що алгоритм штучного інтелекту iAge базується на глибокому дослідженні безлічі біомаркерів імунної системи в крові, а також на ідентифікації показників і патернів, пов’язаних з хронічною запальною реакцією. При використанні методу нелінійного порівняння, показник iAge корелював з безліччю показників запалення, які вимірювалися рівнями наявних молекул імунної системи.

Дослідники наголосили, що їх алгоритм iAge може прогнозувати такі біомаркери, як:

  • Мультиморбідність – це означає накопичення безлічі хронічних запальних захворювань. Даний маркер та iAge продемонстрували сильну кореляцію. Для осіб старше 60 років збільшення iAge асоціювалося зі збільшенням мультиморбідності. Дослідники також виявили, що загальна кількість певних Т-клітин і В-клітин, які виконують певну роль в імунній відповіді, продемонстрували аналогічну кореляцію.
  • Довголіття. Для групи учасників віком від 100 років  вчені порівняли їх iAge з фактичним віком. З 19 учасників 68% продемонстрували відносно низький бал iAge, тоді як 31% належали до групи з високим рейтингом. У контрольній групі літніх людей виявили, що лише 23% осіб мали низький бал iAge.
  • Імунне старіння – відбувається через погіршення і неправильне функціонування імунної системи, яке настає з віком. Білок CXCL9, який пов’язаний з іммуносенесценцією, зробив найбільший внесок в патерн iAge. CXCL9 – невеликий білок, який регулює запальні та імунні реакції. Спочатку він мав позитивну кореляцію з віком, і його рівні значно підвищилися до 60 років. Вчені припустили, що через збільшення вироблення CXCL9 з віком ендотеліальні клітини пошкоджуються, посилюючи запальні сигнали, що спричиняють серцево-судинні захворювання.

Дослідники зазначили, що їх розробка iAge відкриває можливість ранньої діагностики запальних станів та ослаблення імунної системи. Вона може виявити людей, схильних до ризику раннього початку захворювання та запропонувати профілактичні заходи для поліпшення загального стану здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я