Штам «Дельта» підвищує поріг колективного імунітету через свою контагіозність майже до 90%

64

Американські експерти заявили, що через високу контагіозність «Дельта»-варіанту коронавірусу для досягнення колективного імунітету необхідно вакцинувати понад 80% населення. Про це пише видання Web MD.У Сполучених Штатах через стрімке поширення штаму «Дельта» планують запровадити більш жорсткі карантинні обмеження. Зокрема, експерти наголосили на необхідності носити маски N95 в громадських місцях, незалежно від того вакцинована людина або ні. Експерти додають, що для захисту від «Дельта»-варіанту колективний імунітет має бути понад 80%.

Повідомляється, що наразі пріоритетом для громадського здоров’я має стати не введення третьої дози вакцини для вже щеплених осіб, а вакцинація найбільш незахищених груп населення.

«Проблема тут в тому, що варіант «Дельта» більше передається, ніж вихідний вірус. Це значно підвищує поріг колективного імунітету населення в цілому. Для штаму «Дельта» ці порогові оцінки перевищують 80% і можуть наближатися до 90%», – пояснив під час брифінгу для ЗМІ доцент медицини Університету Алабами в Бірмінгемі, доктор медицини Рікардо Франко.

Він наголосив, що для захисту від вихідного варіанту коронавірусу рівень колективного імунітету становив 67%, але для штаму «Дельта» необхідно 95%.

Слід зазначити, що Центри контролю на профілактики захворювань у США (CDC) 27 липня оновили рекомендації щодо носіння масок. Тепер більшість американців мають носити їх у громадських місцях в закритих приміщеннях.

Професор Пенсильванського університету у Філадельфії, доктор медичних наук Єзекіїль Дж. Емануель зауважив, що мешканцям США необхідно оновити засоби індивідуального захисту, замінивши їх на маски N95.

Він також наголосив на необхідності протидії дезінформації щодо вакцин, бо вона шкодить кампанії з вакцинації.

Емануель доповнив, що зростання числа випадків захворювання, госпіталізацій і смертей у світі є серйозною проблемою, яку необхідно вирішувати завдяки охопленню вакцинацією в усіх країнах світу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я