Рано розслаблятися: лікар розповів, чи потрібно буде робити третю дозу вакцини

143

В Україні може статися спалах коронавірусної хвороби, якщо почне циркулювати «Дельта»-штам. Наявні вакцини розроблялися ще до появи інформації про мутований варіант COVID-19, тому не виключно, що буде потрібна ревакцинація. Про це розповів головний інфекціоніст Львівської області Сергій Федоренко, пише ТСН.ua.В Ізраїлі, де вакциновано майже 58% населення, стався спалах коронавірусу. Схоже може статися і в Україні, якщо почне циркулювати штам “Дельта”.

Федоренко не виключив імовірність спалаху коронавірусу. За його словами така загроза постійно існує. Він підкреслив, що не можна розслаблятися.

«Україна – це країна епідемій. У нас постійно є загрозлива епідситуація з більшості інфекційних хвороб, в тому числі і коронавірусів», – сказав інфекціоніст.

На його думку, в Ізраїлі знов стався спалах, тому що там ослабили протиепідемічні заходи – люди почали ходити без масок, країна відкрилася для туристів.

Медик підкреслив, що в світі вже обговорюють можливість введення третьої дози вакцини від коронавірусної інфекції. За його словами, в медичних колах обговорюють питання про необхідність робити ревакцинацію через шість місяців після повного курсу щеплення.

«Такі думки є і в Англії, і в США, але на сьогодні 100% підтвердження цієї теорії немає, а тому лише дискусії в медичних колах. ВООЗ також офіційно цього поки не дозволяє», – сказав Федоренко. Також він навів приклад, що фармкомпанія Pfizer рекомендує робити третю дозу їх препаратом. Тому, він припустив, що буде потрібно робити ревакцинацію для більшої захищеності.

За словами інфекціоніста, люди можуть хворіти корона вірусом двічі на рік. Він порівняв хворобу з грипом, яким можна заразитися кілька разів.
Також він зауважив, що наразі циркулює багато штамів COVID-19 і вакцини розроблялися ще тоді, коли їх не було.

«Тому, безсумнівно, рано розслаблятися. Потрібно пам’ятати про небезпеку і те, що існує дуже багато штамів коронавірус». Також і вакцини розробляли, коли ще не було відомо про циркуляції штаму «Дельта», – сказав Федоренко.

Він повідомив, що американські вчені розглядають питання про те, що «Дельта»-штам стане еталоном для вироблення нових COVID-вакцин.

Нагадаємо, у США Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) заявили, що люди, які отримали дві дози COVID-вакцини також можуть передавати штам «Дельта». Однак, імунізація запобігає тяжкому перебігу у разі захворювання

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я