Що більше контролерів, то менше порядку

973

Під час круглого столу «Регуляторна політика у фармацевтичній галузі» народний депутат, заступник голови партії «Батьківщина» Павло Петренко висловив переконання у тому, що українське законодавство у сфері фармацевтичної діяльності дуже складне і переобтяжене. Так, зараз контролем фармацевтичного ринку в Україні займаються два відомства — МОЗ і Держлікслужба. «Один видає сертифікати відповідності, а другий — реєстраційні посвідчення. Але це не європейська практика. У Європі ці функції виконує одна структура», — сказав
депутат.

Таким чином, зазначив він, в Україні немає органу, який би ніс відповідальність за якість фармацевтичної продукції та утилізацію фальсифікату.

Депутат підкреслив, що існує група компаній, які мають дозвіл на утилізацію фальсифікованих препаратів, але дієвого контролю за тим, знищені ці препарати чи потрапили на «чорний ринок», — немає. Правоохоронні органи підтверджують: дуже багато ліків, які були визнані фальсифікованими, потім з’являлися в інших регіонах, в аптеках. Їх знову виявляли і віддавали на утилізацію».

Павло Петренко наголосив, що конт­роль за фармацевтичною галуззю повинен здійснюватися виключно однією структурою, а саме — представниками Державної служби України з лікарських засобів, із залученням правоохоронних органів і саморегульованих організацій.

За повідомленням byut.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я