Покарання за підробку COVID-сертифікатів: українцям  загрожує величезний штраф та в’язниця  

96

Сьогодні, у середу, 6 жовтня, на профільному парламентському медичному комітеті ВРУ мають розглянути відповідний законопроєкт. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич, пише УНІАН.МОЗ ініціює посилення відповідальності за купівлю та продаж підроблених документів, що підтверджують вакцинацію.

Вона повідомила, що відомство ініціювало посилення кримінальної відповідальності для тих людей, які вчиняють неправомірні дії стосовно підробки документів про профілактичні щеплення. За її словами, проєкт закону пройшов схвалення урядом і переданий до Верховної ради. Засідання профільного комітету Верховної Ради має відбутися 6 жовтня о 15:00.

Марія Карчевич повідомила, що згідно з документом, за підробку сертифікатів передбачається три види відповідальності: за використання рейкової довідки про COVID-щеплення (штраф до 34 тисяч гривень або до двох років обмеження волі; покарання медпрацівників, які вносять неправдиві дані про вакцинацію (штраф до 68 тисяч гривень або до двох років позбавлення волі та позбавлення права обіймати посаду); за виготовлення та продаж підроблених сертифікатів (штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до трьох років).

Слід зазначити, що кіберполіція України виявила трьох лікарів, які видавали пацієнтам COVID-сертифікати без проведення щеплення проти коронавірусу.

Нагадаємо, МОЗ України вимагає відсторонити від роботи 15 керівників медзакладів, в яких, ймовірно, підробляли сертифікати вакцинації проти COVID-19. Керівників цих лікарень на час кримінального провадження можуть відсторонити від роботи.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я