Поліцейські викрили трьох лікарів, які видавали COVID-сертифікати без вакцинації

212

Кіберполіція виявила трьох лікарів, які видавали пацієнтам сертифікати вакцинації без проведення щеплення проти коронавірусної інфекції. Про це заявив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак, повідомляє УНІАН.

У кіберполіції виявили лікарів, які видавали COVID-сертифікати без вакцинації. Фото AFP.

Він підкреслив, що кіберполіція отримала повідомлення щодо лікарів, які видають COVID-сертифікати за гроші без проведення щеплення. Повідомляється, що після отримання сигналу, кіберполіція здійснила процедуру контролю за вчиненням злочину, а дії фігурантів були задокументовані.

Гринчак пояснив, що правоохоронці під виглядом пацієнтів, які не хочуть вакцинуватися, але хочуть мати COVID-сертифікат, звернулися до таких лікарів. Таким чином були зафіксовані протиправні дії медиків.

Зазначається, що наразі тривають слідчі дії та збір доказової бази, тому жодному з лікарів підозри ще не висунули.

За словами Гринчака, найбільше зловживань щодо видачі фейкових COVID-сертифікатів та довідок ПЛР-тестів відбувається без участі лікарів. Шахраї друкують такі підроблені документи, але не вносять інформацію про людей, які їх придбали до реєстру вакцинованих осіб. Також є схема, коли клієнти перераховують кошти зловмисникам, але не отримують підроблені сертифікати вакцинації або довідки про ПЛР-тестування.

Начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції зауважив, що у соціальній мережі «Фейсбук» з’явилося багато інформації щодо отримання фейкових документів.

«94% ресурсів, які пропонують підроблені сертифікати та ПЛР-тести, є фейковими, які створені шахраями. Вже зареєстровано 486 кримінальних проваджень, пред’явлено 85 підозр шахраям, заблоковано 53 ресурси, де пропонувались шахрайські послуги, встановлено 1 750 громадян, які скористалися послугами шахраїв», – пояснив він.

Гринчак доповнив, що громадяни, які придбали фейкові COVID-сертифікати та ПЛР-тести також будуть притягатися до відповідальності за використання фальшивих документів.

Зазначається, що правопорушники пропонують придбати сертифікат вакцинації за ціною від двох до п’ятнадцяти тисяч гривень, а підроблений ПЛР-тест – від 200 до 700 гривень. Особам, які купують та використовують такі документи загрожує покарання від 850 гривень штрафу до восьми років ув’язнення залежно від кваліфікації правопорушення.

Нагадаємо, що сімейного лікаря у Дніпропетровській області оштрафували на 34 тисячі гривень та заборонили протягом року виписувати довідки про наявність або відсутність коронавірусної інфекції. Медик видавав фальшиві довідки пацієнтам про відсутність антигену COVID-19, не проводячи необхідне тестування пацієнтів.

Також стало відомо, що у Міністерстві охорони здоров’я вимагають відсторонення від роботи п’ятнадцяти керівників медичних закладів, де, ймовірно, фальшували сертифікати вакцинації проти коронавірусу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я