Остеосаркома – рак родом із … тріасового періоду

513

Як з’ясувалося, нерегульований ріст пухлинних клітин – древнє явище, що вже зустрічалося навіть у тріасовий період.

Нещодавно фахівці підтвердили, що в останках черепахи Pappochelys rosinae віком 240 мільйонів років присутня ​​злоякісна пухлина: це один з найбільш древніх випадків раку, виявлених вченими. Згідно зі звітом, опублікованим на днях у JAMA Oncology, скам’яніле стегно рептилії, знайдене на південному заході Німеччини ще в 2013 році, демонструє «всі класичні ознаки остеосаркоми».

Новоутворення лівої стегнової кістки тварини нагадує периостальну остеосаркому, котра зустрічається в наш час у людей. Максимальні ураження стегнової кістки відзначалися на дорсальному боці її проксимальної половини.

Правда, у даного дослідження є обмеження: для підтвердження «діагнозу» вчені використовували мікро-КТ сканер, а відсутність м’яких тканин не дозволила провести гістопатологічне підтвердження. Так чи інакше нове дослідження надає чергові докази того, що рак – це не якийсь «дефект сучасності», а скоріше вразливість, яка глибоко вкоренилася в історії еволюції  Vertebrata.

Роботи, проведені в минулому палеонтологами й онкологами, показали, що деякі види тварин більшою мірою схильні до розвитку злоякісних новоутворень, в той час як інші, навпаки, дуже стійкі до виникнення раку.

Джерело: Healio

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я