Топ-3 поширених міфів про рак

672

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком 4 лютого побачила світ книга доктора Філіпа Лардона «Коли клітина збивається зі шляху», в якій автор викладає провідні ідеї та розвінчує поширені міфи про цю хворобу.

  1. Ризик розвитку раку для жінок та чоловіків однаковий. Насправді для чоловіків він вищий – узагальнений ризик захворіти на якийсь вид раку варіює у них в межах від 30 до 35%, порівняно з 25% у жінок. Звісно, це дуже узагальнено, для кожної статі «притаманні» свої фори раку. Наприклад, пухлини голови, шиї, горла, легенів, стравоходу або сечового міхуру частіше діагностуються у чоловіків. З іншого боку, рак щитовидної залози та шкіри дещо більше поширений у жінок.
  2. Рак – це захворювання нашого часу. Насправді рак вражає людей століттями і, ймовірно, це захворювання супроводжує нас ще з самого початку людства, й до того ж зустрічається у тварин. Тому абсолютно некоректно називати його хворобою нашого часу або нашої цивілізації, хоча дійсно, кількість випадків постійно зростала протягом десятиліть. Але ця динаміка пояснюється старінням населення, трансформацією умов життя й, звісно, прогресом у медицині.
  3. Рак неминучий. Наразі фахівці сходяться на думці, що більшість форм раку зумовлені екзогенними факторами, здебільшого пов’язаними з умовами життя. Їхня корекція (відмова від куріння, підтримка нормальної ваги, фізична активність та здоровий раціон) допомагають уникнути цих ризиків. За деякими оцінками, частка онкологічних захворювань, яку можна уникнути адекватною профілактикою, перевищує 50%.

Джерело: Sciences et Avenir

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я