Особистісні якості можуть бути пов’язані з хворобою Альцгеймера – вчені

56

Дослідники з’ясували, що невротизм або свідомість можуть відповідно збільшувати чи зменшувати шанси розвитку амілоїдних бляшок і тау-клубків в головному мозку, які пов’язані з хворобою Альцгеймера. Про це пише видання Medical News Today.Науковці у новому дослідженні вивчили можливий зв’язок між особистісними якостями та проблемами зі здоров’ям. Вони виявили, що невротизм збільшує ймовірність розвитку амілоїдних бляшок і тау-клубків, а свідомість – знижує. Свою роботу дослідники опублікували в журналі Biological Psychiatry.

Науковці провели два випробування, у яких брали участь понад три тисячі осіб.

У Балтиморському поздовжньому дослідженні старіння (BLSA) дорослі учасники заповнювали анкету з 240 пунктів на основі тесту Revised NEO Personality Inventory, щоб визначити свої риси Великої п’ятірки – свідомість; доброзичливість; невротизм; відкритість; екстраверсія або інтроверсія.

Протягом року після анкетування відсутність або присутність амілоїдних бляшок та тау-білків у головному мозку учасників вчені оцінювали за допомогою ПЕТ-сканування.

Другим випробуванням був метааналіз 12 досліджень, у яких науковці вивчали зв’язки між хворобою Альцгеймера та особистісними якостями.

За підсумками двох досліджень вчені виявили, що у людей з високим невротизмом або низьким рівнем свідомості частіше розвивалися амілоїдні бляшки та тау-клубки.

Вчені зауважили, що тип особистості може бути фактором ризику виникнення амілоїдних бляшок та тау-клубків, які пов’язані з хворобою Альцгеймера.

«Є аспекти невротизму та свідомості, які можуть безпосередньо вплинути на ризик деменції. Такі риси характеру, як невротизм, формують наше емоційне життя, те, як ми впораємося зі стресом та своїми почуттями. Свідомість визначається нашою стійкістю, наполегливістю та планомірністю», – пояснив доктор філософії, професор кафедри геріатрії в Університеті штату Флорида Антоніо Терраччіано.

Нагадаємо, що американські науковці визначили нові мішені для лікування хвороби Альцгеймера. Вони виявили білки, які можуть стати мішенями для терапії захворювання.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я