Науковці визначили нові мішені для лікування хвороби Альцгеймера

92

Американські дослідники виявили білки, які можуть стати мішенями для терапії хвороби Альцгеймера. Своє дослідження вони оприлюднили у журналі Nature Neuroscience.Зазначається, що вчені з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі визначили нові мішені для лікування хвороби Альцгеймера, а також запропонували 15 ліків, які мають терапевтичний потенціал проти даних мішеней. Препарати вже схвалені американським регулятором для інших цілей, тому клінічні випробування можуть початися значно раніше.

Десятиліттями вчені намагалися лікувати хворобу Альцгеймера, впливаючи на гени, пов’язані із захворюванням. Нове дослідження використовує інший підхід. Воно зосереджене на білках в мозку і тканинах, функція яких змінюється при хворобі.

Під час дослідження науковці виявили нові гени, лікарські мішені й схвалені з’єднання, які взаємодіють з мішенями та можуть сповільняти та зупиняти хворобу Альцгеймера.

«Класичні генетичні дослідження хвороби Альцгеймера намагалися зв’язати мутації з хворобою. Однак гени несуть інструкції з побудови білків, а такі захворювання, як хвороба Альцгеймера, виникають, коли рівні вмісту білків стають занадто високими або низькими. Щоб зрозуміти біологію хвороби Альцгеймера, ми повинні дивитися на білки, а не тільки на гени», – роз’яснив керівник дослідження Карлос Кручага.

Повідомляється, що науковці проаналізували білки, виділені з тканини головного мозку, спинномозкової рідини та плазми крові 1 537 осіб. Вчені виміряли вміст різних білків в зразках. Потім вони за допомогою статистичних методів зв’язали їх з наявністю і тяжкістю хвороби.

Загалом дослідники виявили 274 білки, що пов’язані із захворюванням, в спинномозковій рідині, 127 – в плазмі крові та 32 – в тканині мозку. Методи машинного навчання дозволили вченим виділити найперспективніші терапевтичні мішені.

Раніше повідомлялося, що літня жінка з Колумбії змогла перемогти хворобу Альцгеймера.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я