Новий сюрприз з Китаю: хантавірус

1870

У Китаї чоловік помер від хантавірусу. Що це? Початок нової епідемії або давно відомий вірус? Що треба знати про цей збудник.

Пандемія коронавірусу ще навіть не почала вщухати, як на горизонті з’явилась нова інфекційна небезпека: в південно-західній провінції Китаю Юньнань помер від хантавірусу чоловік. Це сталося в понеділок, коли жертва хвороби, що розповсюджується гризунами, поверталася в східну провінцію Шаньдун, в рейсовому автобусі. За неофіційними джерелами, всі пасажири – 32 людини – були протестовані на цю інфекцію, але позитивний результат тесту був тільки у померлого.

Хантавірус і коронавірус не пов’язані. Обидва патогени мають різне походження, різні шляхи передачі, а захворювання, які вони викликають, – різний інкубаційний період. Кожен серотип хантавірусу (згідно з дослідженнями їх 14) має певний вид гризунів-господарів і передається людям з сечею, калом і слиною, рідше при укусі зараженої тварини. Шанси на зараження хантавірус найбільш високі в природних водоймах.

Детальніше про хантавірус

Хантавіруси – ціле сімейство вірусів, які розповсюджуються здебільшого гризунами. Ці патогени є причиною двох захворювань людини: геморагічної лихоманки з нирковим синдромом, хантавірусного серцево-легеневого синдрому.

Згідно Центрам по контролю і профілактиці захворювань (CDC), в Європі і Азії виявляються «хантавіруси, що провокують в основному першу патологію. Штами хантавірусів, що викликають друге ускладнення, циркулюють на півдні і півночі Північної і Південної Америки. Показники смертності хантавірусного серцево-легеневого синдрому вищі, ніж у геморагічної лихоманки з нирковим синдромом. На жаль, список різних хантавірусів, пов’язаних з другої патологією, зростає.

Але насправді хантавіруси – НЕ нові для людини збудники. Західні фахівці активно вивчали їх в період між 1951 і 1954 роками, після того, як за вказаний період в збройних силах ООН в Кореї було зафіксовано приблизно 3200 випадків захворювання. Раніше спалахи геморагічної лихоманки з нирковим синдромом були зареєстровані в Росії в 1913 і 1932 роках.

У дослідженні 1997 року говориться про щорічну статистику від 150 000 до 200 000 нових випадків геморагічної лихоманки з нирковим синдромом, пов’язаних з госпіталізацією, у всьому світі. Більшість з них реєструвалися в Китаї. Росія і Корея також щорічно повідомляють про сотні й тисячі випадків геморагічної лихоманки з нирковим синдромом.

За даними ВООЗ, до «свіжого» випадку, що стався днями в Китаї, міністерство охорони здоров’я і соціального розвитку Аргентини випустило епідеміологічне попередження про зростання числа випадків хантавірусного серцево-легеневого синдрому в Епуйені, провінція Чубут. Там за період з 28 жовтня 2018 року по 20 січня 2019 року було зареєстровано в цілому 29 лабораторно підтверджених випадків хантавірусного серцево-легеневого синдрому, в тому числі 11 випадків стали смертельними.

Джерело: Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я