Нейролептики другого покоління дали обнадійливі результати під час застосування у вагітних жінок – дослідження

366

Науковці повідомили, що прийом антипсихотиків другого покоління вагітними жінками має низький рівень побічних ефектів у їх дітей. Про це пише видання Mdadge з посиланням на результати роботи вчених у Journal of Clinical Psychiatry.Гестаційний діабетДані великого реєстраційного дослідження майже двох тисяч жінок показали, що у 2,5% їх дітей були підтверджені серйозні вади розвитку через вплив нейролептиків. У контрольній групі цей показник становив два відсотки.  

«Абсолютний ризик серйозних вад розвитку у 2,5% узгоджується з оцінками базового рівня основних вад розвитку серед населення в цілому, встановленими Центрами з контролю і профілактиці захворювань», – заявила магістерка охорони здоров’я, директорка з досліджень психічного здоров’я жінок, провідна авторка дослідження з Клівлендського клінічного неврологічного інситуту (Cleveland Clinic Neurological Institute), докторка медицини Адель Вігера.

Вона зазначила, що за результатами дослідження антипсихотики другого покоління як клас істотно не збільшують ризик серйозних вад розвитку. Вігера наголосила, що попри все широке використання антиписохотиків другого покоління (SGA) для лікування спектра психічних розладів, даних про репродуктивну безпеку таких препаратів досить мало.

Станом на квітень 2020 року, з 1 906 жінок, які брали участь у випробуванні (889 в експериментальній групі та 1 017 в контрольній). Загалом, 1 311 (середній вік 32,6 року) завершили дослідження. Групи мали практично однаковий середній вік.

Повідомляється, що найбільш частим психічним розладом в експериментальній групі були біполярні розлади (63,9%), депресія (12,9%), тривога (5,8%) і шизофренія (4,5%). Тільки у 11,4% жінок в контрольній групі вчені виявили біполярний розлад, тоді як у 34,1% було діагностовано депресію, у 31,3% – тривогу. У жодної з жінок у контрольній групі не була виявлена шизофренія.

Дослідники зазначили, що в обох групах в анамнезі була післяродова депресія та/або психоз (41,4% і 35,5% відповідно). Найчастіше жінки в експериментальній групі вживали такі препарати, як кветіапін (Сероквель), арипіпразол (Абіліфай) та луразідон (Латуда).

Повідомляється, що учасниці, які зазнавали впливу SGA, були старшими в момент постановки первинного психіатричного діагнозу і менше часу хворіли протягом всього життя, в порівнянні з учасницями групи, що не піддавалася впливу антиписохотиків другого покоління.

Вчені зазначили, що SGA навряд чи будуть мати серйозний тератогенний ефект (вплив на ембріональний розвиток плода).

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я