На Житомирщині медики продавали онкохворим безоплатні препарати

67

Співробітники Служби безпеки України виявили корупційні дії медиків у Житомирському обласному онкологічному диспансері – вони змушували онкохворих пацієнтів купувати ліки, які безплатно давала держава. Про це повідомляє пресслужба відомства.

За інформацією СБУ, в онкодиспансері завідувач одного з відділень разом з колегою організував корупційну схему. Онкохворим призначали дорогі медичні препарати, які їм необхідно було придбати в аптеках. Зазначається, що ці препарати медзаклад безплатно отримував на кожного пацієнта від держави.

Ділки «списували» отримані ліки та збували їх приватним аптечним закладам за 50% від ціни. Збут медикаментів тривав останні півроку у декількох обласних центрах.

Правоохоронці провели обшуки у службових кабінетах та приватних автівках фігурантів справи, а також в аптеках, що були залучені до корупційної схеми. Повідомляється, що під час обшуків було вилучено майже 500 тис. гривень готівки та 50 упаковок дорогого медпрепарату.

Наразі досудове слідство триває, щоб виявити всіх причетних до протиправної діяльності осіб.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що держпідприємство «Медичні закупівлі України» (ДП МЗУ) створило інструменти, які допомагають пацієнтам перевірити наявність ліків у медзакладах, повідомляє пресслужба відомства.

Зокрема, за допомогою телеграм чат-боту «Медзакупівлі України», пацієнт може отримати інформацію щодо закуплених препаратів та медичних виробів, графіку очікуваних поставок закуплених ДП МЗУ ліків, залишки препаратів у медзакладах.

У МОЗ додали, що в Аналітичній системі про закупівлі ДП МЗУ можна отримати інформацію щодо кількості ліків та медвиробів, які закуповує держпідприємство за централізованими програмами МОЗ, та суми договорів; залишки ліків та медичних виробів, які закуплені ДП МЗУ, у лікарнях регіонів.

Нагадаємо, що в Україні планують запровадити програми ранньої діагностики раку. МОЗ оприлюднило проєкт розпорядження Кабінету Міністрів «Деякі питання Національної стратегії здійснення контролю за онкологічними захворюваннями на період до 2030 року» для громадського обговорення.

Раніше стало відомо, що згідно зі звітом Рахункової палати, недофінансування погано вплинуло діяльність Національного інституту раку (НІР). Понад 81 тисяча пацієнтів НІР впродовж 2018 – І кварталу 2021 року не отримала передбаченої безплатної меддопомоги у стаціонарі у повному обсязі.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я