ДП «Медзакупівлі України» презентувало стратегію розвитку підприємства на 2021-2023 роки

71

В Україні 14 червня відбулася презентація Стратегії розвитку держпідприємства «Медичні закупівлі України» на 2021-2023 роки. Ключовою метою заходу було узгодження подальшого розвитку сфери закупівель медичних товарів з іншими підрозділами та структурами медгалузі.

Фото з сайту Медзакупівлі.

На заході були присутні керівник МОЗ Віктор Ляшко, гендиректор ДП «Медзакупівлі України» Арсен Жумаділов та очільник парламентського Комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький.

Зазначається, що всі структури, які долучені до реалізації Стратегії, повинні надати зворотний зв’язок. Далі, відповідно до отриманої інформації, будуть вноситися необхідні корективи. Коли Стратегію завірить новостворена Наглядова рада підприємства, тоді її оприлюднять на сайті ДП МЗУ.

Повідомляється, що у Стратегії передбачено декілька напрямів розвитку на період 2021-2023:

  • результативне проведення поставок та закупівель. Поставки мають здійснюватися згідно з вимогами та стандартами ВООЗ при наявності ліцензії на імпорт/опт. Закупівлі повинні відбуватися на засадах прозорості та ощадливості. Необхідно також уникати дефіциту препаратів у лікарнях або їх надмірного складування у медзакладах;
  • розвиток IT інструментів. Ця вимога стосується модуля логістики. Він має включати замовлення, облік на складі, транспортування та списання товарів. Модуль бізнес-аналітики щодо забезпеченості медтоварами має бути публічним та доступним для всіх;
  • розвиток антикорупційних інструментів. Метою є отримання сертифікації ISO 37001:2016 Anti-bribery management system;
  • використання нових інструментів для закупівель на національному та регіональному рівнях. Сюди належить підписання договорів із середньостроковими зобов’язаннями. Це дозволятиме укладати договори на період довше бюджетного періоду та договори керованого доступу для придбання інноваційних лікарських засобів. Необхідно надавати послуги закупівель обласним публічним замовникам, бо ціни, за якими закуповує ДП МЗУ, інколи в 7 разів нижчі, ніж закупівлі на місцях.

Керівник МОЗ підкреслив, що відомство прагне перевести всі нехарактерні функції закупівель до ДП МЗУ. За його словами, підприємство повинно одержати статус централізованої закупівельної організації. Він підкреслив, що в цьому разі воно зможе здійснювати закупівлі для інших публічних замовників. Також Віктор Ляшко підкреслив, що всі закупівлі мають бути прозорими, а відкриті дані – доступними для громадськості.

Михайло Радуцький наголосив, що ДП МЗУ слід займатися не тільки централізованими закупівлями, але й придбанням медпрепаратів та обладнання за гроші місцевих бюджетів. Він додав, що також підприємство може організовувати закупівлі медтоварів для інших держструктур. На його думку, від цього всі будуть у виграші, в тому числі й пацієнти.

Арсен Жумаділов повідомив, що презентована Стратегія є наступним кроком у розвитку ДП МЗУ. Він сказав, що під час її розробки враховували та адаптували сучасні світові тренди та досвід інших країн світу.

Повідомляється, що в обговоренні Стратегії взяли участь представники донорських та міжнародних організацій, а також фахівці НСЗУ та ЦГЗ.

Слід зазначити, що МОЗ хоче продовжити співпрацювати з Crown Agents у питанні закупівлі вакцин від коронавірусної інфекції.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я