На Львівщині припинить функціонування відділ медицини катастроф: чого чекати медикам?

2536

Відділ медицини катастроф КНП ЛОР «Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», котрий складається із семи бригад, планують реорганізувати шляхом приєднання до служби екстреної допомоги.

Реорганізація відділу медицини катастроф на Львівщині

За словами генерального директора КНП ЛОР «Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ярослава Пилипця, проєкт, що передбачав створення даного відділу для швидкого реагування на складні випадки, було розроблено ще у 2008 році. На той час районні станції швидкої медичної допомоги обслуговували лише свої території та підпорядковувалися місцевим лікарням. Жодних зв’язків між станціями не було, а на виклики у складі бригад по районах їздили лише фельдшерські бригади.

«Їхніми основними функціями були виїзди на будь-які аварії, катастрофи, ДТП, допомога фельдшерським бригадам у районах та фельдшерам первинної ланки на викликах на дому, перевезення важкохворих пацієнтів», — коментує  Ярослав Пилипець.

Наразі ж служби об’єднуються у єдину структуру – відділ ЕМД, а бригади екстреної медичної допомоги та бригади колишнього відділу медицини катастроф й надалі виконуватимуть свої функції. Відтак, працівники та обладнання лише переходять у підпорядкування керівника відділу екстреної медичної допомоги.

«У 2012 році вийшов закон України «Про екстрену медичну допомогу» (від 05.07.2012 року № 5081/VI), що передбачає практично те саме, що плануємо зробити і ми: створення єдиної диспетчерської у обласному центрі та підпорядкування всіх пунктів, станцій, підстанцій швидкої медичної допомоги одному центру». Тобто, за словами генерального директора КНП ЛОР, це кроки, продиктовані реформуванням.

Що очікує медичних працівників?

Ярослав Пилипець запевняє: ані посадові інструкції, ані функції, ані рівень заробітної платні працівників не зміниться. Залишиться такою ж і кількість працівників – скоротять лише посаду безпосереднього керівника відділу медицини катастроф, яка на даний час й так є вакантною. За словами генерального директора КНП ЛОР «Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»: «Джерелом фінансування надалі залишається обласний бюджет».

Ярослав Пилипець також пояснює, чому у бригад тепер уже колишньої служби медицини катастроф забрали «ті нові» автомобілі, на яких вони працювали. «Річ у тім, що ці, так би мовити нові карети були новими у 2009 році. Зараз же вони просто вичерпали свій ресурс, тому переходять у розпорядження фельдшерських бригад у районах. Бригади колишнього відділу медицини катастроф отримають нові  автомобілі, котрі лише дообладнають дихальними апаратами зі старих автівок для відповідності категорії С».

За словами в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрія Васька, відділ працює у сталому режимі та жодних змін не відбулося. 

Юлія Масюкевич, спеціально для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я