МОЗ змінює підходи до інтернатури

1800

Команда МОЗ України займається розробкою впровадження європейських підходів до проходження інтернатури. Таку інформацію сповістила заступниця голови МОЗ Ірина Микичак під час брифінгу 1 липня.

Вона наголосила, що відомство докладає зусиль, щоб в Україні запрацював європейський підхід до інтернатури. Також пані Микичак сказала, що триває робота та розгляд напрацювань, які були зроблені попередньою командою відомства.

«Ми працюємо над тим, щоб в Україні був запроваджений європейський підхід до інтернатури. Вступ до інтернатури буде залежати від якості завершення навчання, від здачі іспитів. Відповідно до рейтингу і е-реєстру вакансій медустанов в автономному режимі випускник буде вступати в інтернатуру. Цей порядок був напрацьований попереднім складом міністерства, ми продовжуємо роботу над ним», – зауважила чиновниці.

Заступниця міністра також повідомила, що в 2020 році буде працювати старий порядок проходження інтернатури, а інтерни зможуть приступити до стажування з 1 серпня.

Вона додала, що Уряд України ухвалив постанову, згідно якої регламентується порядок використання коштів держбюджету для організації стажування лікарів-інтернів.

«Що стосується питань, які вдалося вирішити за останній час – прийнято постанову Кабміну, якою затвердили порядок використання бюджетних коштів для організації стажування лікарів інтернів на базах стажування», – підкреслила вона.

Ірина Микичак зауважила, що починаючи з наступного року, лікарям-інтернам передбачена виплата заробітної плати за стажування через НСЗУ.

«Тепер розпорядником коштів визначено департаменти охорони здоров’я в областях. Вони отримують кошти і передають їх на бази стажування. З 2021 року лікарі-інтерни отримуватимуть зарплату за проходження стажування через Національну службу здоров’я в рамках окремої освітньої програми», – підсумувала вона.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я