МОЗ створило нові медичні спеціальності

790

Тепер в Україні офіційно з’явилися такі медичні професіїї: лікар-кардіолог інтервенційний», «лікар-кардіолог-електрофізіолог», «лікар-кардіолог дитячий» та «лікар-ревматолог дитячий».

Медичні спеціальності

Міністерство охорони здоров’я України розширило Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Крім того, відомство змінило кваліфікаційні вимоги до лікаря-кардіолога.

За словами чиновників, зміни дозволять кардіологам швидше та простіше опановувати новітні підходи в лікуванні поширених гострих кардіологічних станів та серцево-судинних захворювань.

В МОЗ стверджують, що нині стали необхідними для лікарів-кардіологів вміння проводити складну та єффективну діагностику та невідкладні кардіологічні операції. Зокрема йдеться про ангіографію коронарних артерій, екстрене стентування, цілодобова організація кардіологічної допомоги для пацієнтів з симптомами гострого інфаркту міокарда на основі перкутанних втручань.

Ці навички мають опанувати інтервенційні кардіологи та кардіологи-електрофізіологи, що працюватимуть, зокрема в реперфузійних центрах, мережу яких створюють по всій Україні.

Зміни обумовлені тим, що раніше, кардіологи для роботи в реперфузійних центрах мали отримувати додаткову спеціалізацію із судинної хірургії, рентгенології, вони були вимушені працювати на невизначених посадах, оскільки спеціальності “інтервенційний кардіолог” просто не існувало. Тож перегляд вимог та впровадження нових медичних спеціальностей дозволило ліквідуати юридичну колізію.

Також впровадали нові спеціальності для дитячих кардіологів: дитячого лікаря-кардіолога, дитячого лікаря-ревматолога.

Нові кваліфікаційні вимоги до кардіологічних спеціальностей наберуть чинності з 1 січня 2020 року, наголосили в МОЗ.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я